REPREZENTACJASIATKÓWKA

CEV Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2021. Włochy mistrzem Europy siatkarzy. Polska z brązowym medalem

CEV Eurovolley

Biało-czerwoni o trzecie miejsce Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2021 wygrali z reprezentacją Serbii 3:0.

Podopieczni trenera Vitala Heynena powtórzyli wynik z 2019 roku.

Italia walczyła o złoto ze Słowenią.
W finale EuroVolley 2021 wicemistrzowie Europy Słoweńcy przegrali z zawodnikami Alberta Giulianiego, którzy do niedzieli sześciokrotnie zdobyli już tytuł mistrzów.

Nagrodę MVP turnieju otrzymał rozgrywający włoskiej reprezentacji, Simone Giannelli.

CEV EuroVolley 2021 Men. Reprezentacja Włoch mistrzem Europy (fot. CEV)

Finał:

Słowenia – Włochy 2:3 (25:22, 20:25, 25:20, 20:25, 11:15)

Słowenia: Tonček Štern, Alen Pajenk, Jan Kozamernik, Gregor Ropret, Tine Urnaut, Klemen Čebulj, Jani Kovačič (L) – Alen Šket, Sašo Štalekar, Rok Možič, Dejan Vinčić

Włochy: Simone Giannelli, Gianluca Galassi, Simone Anzani, Alessandro Michieletto, Daniele Lavia, Giulio Pinali, Fabio Balaso (L) – Francesco Recine, Alessandro Piccinelli, Yuri Romano

Mecz o 3. miejsce

Polska – Serbia 3:0 (25:22, 25:16, 25:22)

Polska: Mateusz Bieniek, Wilfredo Leon, Jakub Kochanowski, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga, Paweł Zatorski (L) oraz Damian Wojtaszek (L), Piotr Nowakowski, Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Łomacz, Tomasz Fornal

Serbia: Uros Kovacevic, Nikola Jovovic, Marko Podrascanin, Srecko Lisinac, Marko Ivovic, Aleksandar Atanasijevic, Neven Majstorovic (L) oraz Nikola Pekovic (L), Aleksandar Okolic, Petar Krsmanovic, Vuk Todorovic, Drazen Luburic, Nemanja Petric

Klasyfikacja końcowa:

1. Włochy

2. Słowenia

3. Polska

4. Serbia

5-8. Holandia, Niemcy, Rosja, Czechy

9-16. Francja, Turcja, Finlandia, Bułgaria, Ukraina, Chorwacja, Portugalia, Łotwa

17-24. Białoruś, Belgia, Słowacja, Estonia, Hiszpania, Grecja, Macedonia Północna, Czarnogóra