WROCŁAW

Strzelin. Wjechał samochodem w nastolatkę i dziecko. Nagranie

Dolny Śląsk

Do tego wypadku doszło na terenie centrum handlowego w Strzelinie (woj. dolnośląskie).

Wykonujący czynności na miejscu zdarzenia drogowego, strzelińscy policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki Audi mężczyzna, wjeżdżając na teren centrum handlowego przy ulicy Dzierżoniowskiej, nie dostosował prędkości do panujących warunków i stracił panowanie nad kierowanym pojazdem. W wyniku tego potrącił dwie osoby. Na szczęście poszkodowane 17 i 5-latka jeszcze tego samego dnia wróciły do domu. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu, a nagranie publikujemy ku przestrodze.


Do zdarzenia doszło w dniu 9 lutego bieżącego roku w Strzelinie. Tuż obok jednego z centrów handlowych kierowca audi najpierw uderzył w 17-letnią kobietę, a później w zaparkowaną toyotę, który przesuwając się, przycisnęła do ściany pawilonu 5-letnią dziewczynkę. Poszkodowane osoby w stanie niezagrażającym życiu i zdrowiu zostały przetransportowane do szpitali celem udzielenia niezbędnej pomocy medycznej.

Moment zdarzenia został zarejestrowany przez kamery monitoringu, a policjanci zdecydowali się opublikować nagranie ku przestrodze. Mundurowi przypominają zarówno kierującym, jak i pieszym, że na drodze należy mieć cały czas przysłowiowe oczy dookoła głowy. Poruszając się po drogach musimy myśleć nie tylko o sobie, ale także o innych. Nigdy nie możemy mieć pewności, jak zachowa się inny kierowca, rowerzysta czy pieszy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Strzelin – miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie strzelińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Strzelin i powiatu strzelińskiego. Historycznie leży na Dolnym Śląsku. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa wrocławskiego.
    Strzelino – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie słupskim, w gminie Redzikowo, położone ok. 6 km na północny zachód od Słupska. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa słupskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button