POLITYKAPOLSKA

Śmiszek ws. „Stop LGBT”: Te projekty są nie tylko głupie, ale antyludzkie. Kotula: Tak dla Konwencji Stambulskiej

Polskie sprawy

– Te projekty są nie tylko głupie, ale są przede wszystkim antykonstytucyjne i antyludzkie, sprzeciwiają się podstawowym prawom i wolnościom obywatelskim.

Tak mówił wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek w Sejmie, komentując założenia projektów obywatelskich „Stop LGBT” i „Tak dla rodziny, nie dla gender”.

Jak podkreślił są one wymierzone przede wszystkim „w kobiety oraz w mniejszości, aby nie czuły się w bezpiecznie”.

– Projekty, które dzisiaj są dyskutowane są skrajnie upolitycznione i ideologiczne, łamią podstawowe wolności obywatelskie jak wolność do gromadzenia się, wolność słowa i wyrażania swojej opinii oraz wolność do pozyskiwania informacji – ocenił poseł.


Śmiszek zapowiedział, iż rząd koalicji 15 października będzie prowadził odmienną politykę od tej zaproponowanej przez inicjatorów obywatelskich projektów „Stop LGBT” i „Tak dla rodziny, nie dla gender”. – Kładziemy na stole kolejne projekty ustaw, które zakażą mowy nienawiści, które zakażą poniewierania drugim człowiekiem, tylko dlatego, że ktoś sobie wymyślił, że ta czy inna mniejszość będzie kozłem ofiarnym, aby ktoś mógł od tego odcinać polityczne kupony – oświadczył.

Tak dla rodziny, tak dla Konwencji Stambulskiej

– Mówimy jasno: tak dla rodziny, tak dla rodziny dla ochrony przed przemocą, tak dla ochrony dzieci, kobiet i mężczyzn doświadczających przemocy, tak dla Konwencji Stambulskiej oraz zdecydowane nie dla wyprowadzenia tej Konwencji z polskiego prawa – mówiła minister ds. równości Katarzyna Kotula.

– Państwo polskie musi zrobić wszystko, aby chronić polskie rodziny przed przemocą. Jaka ministra ds. równości będą zajmowała się również rządowym programem przeciwdziałania przemocy. Skupimy się na edukacji, na prewencji oraz na wypracowaniu kompleksowego systemu wspierani osób, kobiet, które tej przemocy doświadczają i są na nią narażone – podkreśliła posłanka.

– Na mój wniosek premier Donald Tusk wycofał z Trybunału Konstytucyjnego wniosek premiera Mateusza Morawieckiego o zbadanie zgodności z polską Konstytucją zapisów Konwencji Stambulskiej. Idziemy dalej, rekomendowałam również zmianę stanowiska wobec dyrektywy unijnej w sprawie przeciwdziałania przemocy wobec kobiet – poinformowała.

Jak zaznaczyła cały czas pojawiają się nowe formy uciski kobiet np. cyberprzemoc, którym należy przeciwdziałać.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button