SIATKÓWKA

Rzym. MŚ 2022 w siatkówce plażowej. Złoci medaliści

FIVB Beach Volleyball World Championships Rome 2022

Duda i Ana Patricia zdobyły złoty medal w turnieju kobiet mistrzostw świata 2022 w siatkówce plażowej.

Zawody te odbyły się na rzymskim Foro Italico i były rozgrywane od 10 czerwca. Brazylijki pokonały w finale Sophie Bukovec/Brandie Wilkerson (Kanada) 2:0.

W finale rywalizacji mężczyzn Anders Berntsen Mol/Christian Sandlie Sørum (Norwegia) wygrali z Renato/Vitor Felipe (Brazylia) 2:0.

Pierwszy set finału kobiet padł łatwym łupem duetu brazylijskiego. Druga partia była bardziej wyrównana, ale Brazylijki odniosły zasłużony sukces.

Rzym. MŚ 2022 w siatkówce plażowej. Duda i Ana Patricia (fot. FIVB)

Norwegowie w Tokio wygrali igrzyska olimpijskie, a wcześniej zdobyli cztery tytuły mistrzów świata.

Norwegia jest siódmym krajem, który może pochwalić się złotym medalem olimpijskim w męskiej siatkówce plażowej. Takimi sukcesami mogą pochwalić się Argentyna, Brazylia, Holandia, Niemcy, Rosja i USA. Siedem zdobyli Brazylijczycy, a pary z pozostałych krajów po jednym.

Rzym. MŚ 2022 w siatkówce plażowej. Anders Berntsen Mol i Christian Sandlie (fot. FIVB)

Brązowy medal zdobyły Niemki Svenja Müller/Cinja Tillmann, które pokonały trzeci duet igrzysk w Tokio Joanę Heidrich/ Anouk Vergé-Dépré (Szwajcaria) 2:1 (16:21, 21:10, 15:0). Niestety, w drugim secie Heidrich doznała fatalnej kontuzji, przy własnym prowadzeniu 1:0 oraz 10:7. 30-letnia zawodniczka z krzyknęła z bólu po własnym serwisie, trzymając prawą rękę co wymagało interwencji medycznej. Wstępna diagnoza wykazała zwichnięcie barku.

W meczu o brązowy medal turnieju mężczyzn w Rzymie Brazylijczycy Andre i George pokonali kanadyjską parę Chaim Schalk/Theodore Brunner 2:1 (15:21, 21:17, 15:11), która w 1/8 finału wyeliminowała Piotra Kantora/Macieja Rudola.

W rzymskim turnieju startowały trzy polskie pary. Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek odpadły w 1/16 finału po przegranej z reprezentantkami Łotwy – Tiną Graudiną i Anastasiją Kravcenoką 0:2 (19:21, 19:21). Michał Bryl i Bartosz Łosiak w trakcie MŚ zmagali się z chorobą i zakończyli rywalizację w fazie grupowej.

Rzym jest pierwszym miastem, który po raz drugi zorganizował czempionat globu. Poprzednio MŚ w Wiecznym Mieście odbyły się w 2011 roku.

Finały:

Duda/Ana Patricia (Brazylia) – Sophie Bukovec/Brandie Wilkerson (Kanada) 2:0 (21:17, 21:19)

Anders Berntsen Mol/Christian Sandlie Sørum (Norwegia) – Renato/Vitor Felipe (Brazylia) 2:0 (21:15, 21:16)
(PZPS)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button