SIATKÓWKA

Jastrzębski Węgiel bliżej finału Ligi Mistrzów siatkarzy

CEV Champions League Volley

Już tylko dwa sety dzielą Jastrzębski Węgiel od drugiego z rzędu awansu do SuperFinałów Ligi Mistrzów.

Mistrzowie Polski dali pokaz koncertowej gry w pierwszym półfinałowym starciu przeciwko Ziraat Ankara, triumfując w trzech setach, a jednym z głównych bohaterów spotkania był Tomasz Fornal, który rozgrywał w środę swój 200. mecz w barwach Jastrzębskiego Węgla.

Jastrzębski Węgiel – Ziraat Ankara 3-0 (25-13, 25-18, 30-28)

Półfinał Ligi Mistrzów przyciągnął na trybuny w Jastrzębiu Zdroju ponad trzy tysiące kibiców, którzy od początku spotkania wspierali głośnym dopingiem mistrzów kraju.

Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu był Jean Patry (20 punktów – 3 asy, 2 bloki, 15 ataków przy 60% skuteczności) i to właśnie on otrzymał statuetkę MVP. Wybór nie był z pewnością łatwy, gdyż statystyki Fornala były minimalnie gorsze – 19 punktów, w tym 4 asy, 2 bloki, 13 ataków przy 59% skuteczności i 50% pozytywnego przyjęcia). Norbert Huber solidnie prezentował się w ataku, a w decydującym momencie trzeciego seta zaserwował swojego drugiego w tym spotkaniu asa.

Jastrzębski Węgiel w rewanżowym spotkaniu w Ankarze potrzebuje ugrać tylko dwa sety, aby przypieczętować awans do finału Ligi Mistrzów.

Rewanż zaplanowano na 20 marca w Ankarze o godz. 17 czasu polskiego.

W drugim półfinale Trentino pokonało 3-1 Cucine Lube Civitanova (25-17, 16-25, 25-18, 25-23).