SIATKÓWKA

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie obroni tytułu w Lidze Mistrzów. Projekt Warszawa w półfinale Pucharu Challenge

CEV Champions League Volley

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle niestety nie obroni tytułu w Lidze Mistrzów.

Po trzykrotnym triumfie w tych elitarnych klubowych rozgrywkach, kędzierzynianie zostali wyeliminowani w fazie play-off przez Halkank Ankara, który w rewanżowym spotkaniu pokonał wicemistrzów Polski 3:0. W zgoła odmiennych nastrojach środę zakończył Projekt Warszawa, który pokonując 3:1 Akaa Volley awansował do finału Pucharu Challenge.

Halkank Ankara vs ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (32:30, 25:21, 25:22)

Przed tygodniem ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przed własną publicznością wygrała w tie-breaku z Halkankiem Ankara, dlatego w rewanżowym spotkaniu w stolicy Turcji obrońcy tytułu potrzebowali zwycięstwa lub w przypadku porażki w tie-breaku wygranej w złotym secie. Spotkanie w Ankarze rozpoczęło się wyśmienicie dla trzykrotnych triumfatorów Ligi Mistrzów.

W ćwierćfinałach Ligi Mistrzów walczyć będzie Jastrzębski Węgiel, który triumfował w swojej i grupie. Przypomnijmy, ich rywalem w drodze do półfinału będzie Gas Sales Piacenza. Pierwszy mecz – 21 lutego – Jastrzębski rozegra na wyjeździe, a na 28 lutego zaplanowano rewanżowe spotkanie w hali w Jastrzębiu Zdroju.

Projekt Warszawa vs Akaa Volley 3:1 (25:20, 18:25, 25:18, 25:17)

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie bez straty seta nad Akaa Volley w Finlandii w półfinale Pucharu Challenge, Projekt Warszawa potrzebował wygrać dwa sety na warszawskich Torwarze, aby przypieczętować swój awans do finału tych rozgrywek. Podopieczni Piotra Grabana dobrze rozpoczęli spotkanie.

Rywalem Projektu w walce o końcowy triumf w Pucharu Challenge będzie Mint Vero Volley Monza.