SIATKÓWKA

Jastrzębski Węgiel w finale Ligi Mistrzów

Filipiny gospodarzem mistrzostw świata siatkarzy w 2025

Ziraat Ankara przegrał z Jastrzębskim Węglem 2:3 (32:34, 25:27, 25:17, 25:21, 7:15) w rewanżowym półfinałowym meczu Ligi Mistrzów.

W pierwszym spotkaniu pewny triumf odniósł polski zespół 3:0 (25:13, 25:18, 30:28) i zagra w Superfinale tych rozgrywek.

Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte. Trenerzy obu zespołów dokonali zmian w skłądach. Dwa następne sety jastrzębianie przegrali, by odnieść pewne zwycięstwo w tie breaku. Rywalami Jastrzębskiego Węgla w Superfinale Ligi Mistrzów będzie lepszy w hitowym starciu włoskich drużyn, czyli Cucine Lube Civitanova – Itas Trentino.

Filipiny gospodarzem mistrzostw świata siatkarzy w 2025

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) oraz Volleyball World ogłosiły, że Filipiny zostały wybrane gospodarzem Mistrzostw Świata Mężczyzn 2025. Czempionat z udziałem 32 reprezentacji będzie rozgrywany od 12 do 28 września.

Filipiny będą gospodarzem światowego czempionatu po raz pierwszy. Jak podkreślono w oficjalnym komunikacie, po wnikliwej analizie i rygorystycznym procesie, FIVB i Volleyball World uznały ofertę złożoną przez Filipiny za niezwykle silną, szczególnie kładąc nacisk na dalszy rozwój imprezy i zaangażowanie kraju w globalny rozwój siatkówki. Filipiny są jednym z gospodarzy tegorocznej Siatkarskiej Ligi Narodów, rozgrywki VNL rozgrywane były w tym kraju również w ubiegłym roku.

Mistrzostwa świata na Filipinach z udziałem 32 reprezentacji będą rozgrywane od 12 do 28 września 2025 roku.Mistrzostwa świata na Filipinach z udziałem 32 reprezentacji będą rozgrywane od 12 do 28 września 2025 roku.

Przypomnijmy, już wcześniej ogłoszono, że gospodarzem mistrzostw świata siatkarzy w 2027 roku będzie Polska.
(PZPS)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button