LOTNICZE NEWSY

Rozmowy PAŻP z kontrolerami ruchu lotniczego. Czy Polacy nie polecą na wakacje?

Konflikt w PAŻP

20 czerwca kierownictwo Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej spotkało się z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZKRL).

Anna Garwolińska, przedstawicielka związkowców powiedziała, że „byłoby to ogromnym nieszczęściem, gdybyśmy się nie dogadali z PAŻP-em. Chcemy, żeby wszystko latało i wszystko grało”.

ZOBACZ WIĘCEJ: Paraliż polskiego nieba zażegnany? Jest wstępne porozumienie kontrolerów ruchu lotniczego z PAŻP

Mimo wcześniejszych ustaleń PAŻP wycofała się z sześciu punktów wstępnych ustaleń. To może oznaczać zerwanie rozmów.

– PAŻP nie wycofuje się z porozumienia, a konsultacje z pozostałymi związkami zawodowymi trwają nadal – stwierdziła Rusłana Krzemińska z PAŻP.

Kontrolerzy lotów domagają się m.in. bezpieczeństwa na polskim niebie czy nowego regulaminu wynagrodzeń.

W 2021 roku alarmowali o tym zagrożeniu dla bezpieczeństwa i zostali dyscyplinarnie zwolnieni z pracy.

Kolejna tura rozmów z kontrolerami wyznaczono na wtorek.

Porozumienie podpisane 28 kwietnia br. porozumienie między tymi zwaśnionymi podmiotami obowiązuje do 10 lipca br.

– Nie chcemy psuć wakacji Polakom, bo nie chcemy być przeszkodą dla przewoźników lotniczych. Jesteśmy nastawieni bardzo koncyliacyjnie. Myślę, że ten tydzień jest przełomowy – poinformował Andrzej Fenrych, wiceszef Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego.

Oświadczenie PAŻP w związku z publikacjami

„Kierownictwo Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej wyraża zdumienie w związku z oświadczeniem Anny Garwolińskiej, pełnomocniczki Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego, która stwierdziła w rozmowie z jednym z portali: „Niestety PAŻP wycofuje się z porozumień. Wakacji nie będzie”.

Przytoczona wypowiedź jest nieprawdziwa. PAŻP nie wycofuje się z porozumień, nie miała i wciąż nie ma takiego zamiaru. Dotąd sądziliśmy, że także ZZKRL jest zainteresowany wdrażaniem ustaleń negocjacyjnych a nie podgrzewaniem nastrojów opinii publicznej.

Z tego właśnie powodu niepokojący wydaje się ton stanowiska Pani Garwolińskiej. Stwierdzenie: „Wakacji nie będzie” trudno zinterpretować inaczej niż jako próbę zaognienia sytuacji uprzednio ustabilizowanej w toku długotrwałych, żmudnych negocjacji między Kierownictwem PAŻP a ZZKRL.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button