WROCŁAW

Przypuszczali, że kierujący może być nietrzeźwy. W samochodzie siedział… 9-latek

Dolnośląskie

W miniony weekend na terenie jednej z miejscowości powiatu górowskiego policjanci zatrzymali pojazd, który stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Będący świadkami tego zdarzenia funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej przypuszczali, że powodem może być stan trzeźwości kierującego. Jednak po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że kierowca ma 9 lat. W pojeździe znajdował się również jego 6-letni brat oraz matka chłopców.

Do skrajnie nieodpowiedzialnego, a przede wszystkim niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę (20.03.2021 r.) na terenie miejscowości Góra. Policjanci otrzymali informację od funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej przemieszczających się ulicami miasta, że zauważyli przed sobą samochód osobowy, lecz nie byli w stanie dostrzec jego kierowcy. Pojazd poruszał się dość nietypowo, kierowca nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy, przekraczał oś jezdni, poruszał się tzw. zygzakiem. Pojazd ten stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Na miejscu niezwłocznie pojawili się policjanci, którzy otrzymując zgłoszenie przypuszczali, że kierujący może być nietrzeźwy.

Szybko okazało się jednak, dlaczego kierowcy nie było widać, a samochód tak dziwnie zachowywał się na jezdni. Za kierownicą siedział 9-letni chłopiec, a jego pasażerami byli jego 6-letni brat oraz matka chłopców. Ponadto pojazd nie spełniał warunków technicznych dlatego, policjanci zatrzymali jego dowód rejestracyjny.

Udostępnienie pojazdu 9-latkowi, który nie posiada do tego uprawnień ani zdolności psychicznej oraz fizycznej do prowadzenia pojazdów na drodze publicznej jest wykroczeniem. Wobec kobiety za popełniony czyn został skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Głogowie.
(KPP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button