ŁÓDŹ

Pracujący Polacy tracą na „ulgach” z Polskiego Ładu

Polska PiS

Po wejściu w życie „Polskiego Ładu”, media zaczęły obiegać informacje o tym, jak zmniejszą się pensje tysięcy osób.

Część osób, w tym nauczyciele i służby mundurowe, uzyskała niższe pensje netto na początku stycznia.

Ok. 400 tys. emerytów straciło na wprowadzeniu Polskiego Ładu. Wielu z nich otrzymało emerytury niższe o 400 zł. Rząd ma jak najszybciej rozwiązać ten problem.

Ile stracą ciężko pracujący Polacy na „ulgach” z Polskiego Ładu? (fot. UMŁ)

Radni Rady Miejskiej w Łodzi apelują do rządu o wycofanie się z tych szkodliwych przepisów.

Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi: – I stał się chaos, Polski Ład wszedł w życie. Jego przepisy zostały wprowadzone absolutnie skandalicznie, bez wyjaśnień, konsultacji i komunikacji ze społeczeństwem. Mamy do czynienia z totalnym chaosem. Grupy zawodowe, takie jak: nauczyciele, pielęgniarki, policja i inne służby mundurowe, dostały już wypłaty pomniejszone o 300-600 zł. Jest to skandaliczna sytuacja, której towarzyszy niepokój i strach o swoją przyszłość. Dla tych zawodów jest to strata pensji o około 15%. Jednocześnie mamy do czynienia z chaosem w samych miejscach pracy. Jako pracownik naukowy nie wiem, czy powinienem złożyć PIT 2, czy korzystać z ulgi dla klasy średniej. Temu olbrzymiemu chaosowi towarzyszą podwyżki cen prądu, gazu i inflacja. Łodzianie i Polacy żyją w niepewności, bo rosną także raty kredytów. PiS zrobił z Polaków wała, dlatego Polski Ład trzeba nazywać Polskim Wałem.

Michał Olejniczak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Jarosław Kaczyński powiedział, że na Polskim Ładzie stracą tylko cwaniaki. Według PiS-u tymi cwaniakami okazują się emeryci, którzy pracują, a także nauczyciele akademiccy, strażacy, służby mundurowe i wykładowcy. Wprowadzono zmiany podatkowe bez konsultacji z osobami, które na podatkach się znają. Księgowi i doradcy podatkowi sami muszą się dokształcać, by opanować kilkaset stron zmian podatkowych, jakie zafundował nam PiS. W normalnym państwie demokratycznym takie zmiany podatkowe ewoluują i są wprowadzane przez długi czas. Posłużę się przykładami, które od kilku dni krążą w internecie. Jedna z nauczycielek napisała, że obecne zarobki przy szalejącej inflacji to porażka. Strażak napisał, że w grudniu otrzymał 3600 zł wypłaty, a w Polskim Ładzie 3400 zł. Dlaczego? Takie sytuacje odbierają tylko chęci do pracy. Prawo i Sprawiedliwość chyłkiem wprowadziło przepisy, które doprowadziły do wielkiego chaosu. A to pogłębia kryzys gospodarczy w państwie. Polski Ład doprowadzi do drenażu portfeli milionów Polek i Polaków.

Robert Pawlak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Polski Ład wprowadza chaos i niepewność. Uderza w różne grupy społeczne. Jestem przedsiębiorcą i wiem, że na tych zmianach stracę olbrzymie pieniądze. Gigantycznie wzrosła składka na ubezpieczenie zdrowotne, która stała się podatkiem zdrowotnym. Przestajemy płacić 17% podatku, a zaczynamy płacić 26%. Podatek zdrowotny będziemy musieli zapłacić nawet wtedy, gdy poniesiemy straty w działalności. Stracą wszyscy Polacy opłacający podatki w Polsce.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button