HOKEJ

Polscy hokeiści na trawie halowymi wicemistrzami Europy

EuroHockey Indoor Championship

Reprezentacja Polski zdobyła srebrny medal na EuroHockey Indoor Championship – Halowych Mistrzostwach Europy.

Turniej odbywał się od 1 do 4 lutego w belgijskim Leuven.

Czekaliśmy na to aż 18 lat. W 2006 roku w holenderskim Eindhoven biało-czerwoni także przegrali w finale z. Niemcami (1:7).
Na mistrzostwach świata w Poznaniu w 2011 roku polscy hokeiści zdobyli srebrny medal.

W fazie grupowej biało-czerwoni wygrali dwa mecze – z gospodarzami 4:2 oraz Czechami 4:3 oraz przegrali dwa pojedynki – z Ukraina 4:5 oraz Portugalią 5:6.

Sześć punktów dało awans do półfinału, w którym zmierzyliśmy się z Austriakami. To był niezwykle wyrównany mecz – w regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1. W karnych zagrywkach lepsi byli jednak podopieczni Dariusza Rachwalskiego, wygrywając 3:2.

W finałowym spotkaniu na Polaków czekali faworyzowani Niemcy. Przez większość meczu biało-czerwoni byli w grze, ale kluczowe było sześć minut – od 25 do 31 minuty – kiedy Niemcy strzelili trzy gole. Ostatecznie przegraliśmy 2:5.

– Nie udało się zdobyć Mistrzostwa Europy, ale jesteśmy bardzo dumni z naszego wyniku. Tworzymy historię na nowo. Za rok gramy na Mistrzostwach Świata i tam również będziemy walczyć o najwyższe cele – powiedział po ostatnim gwizdku Patryk Pawlak, napastnik reprezentacji.