HOKEJREPREZENTACJA

Mistrzostwa Świata Elity. Polscy hokeiści na inaugurację zmierzą się z Łotwą

2024 IIHF Ice Hockey Men's World Championship

W sobotę, 11 maja po 22 latach przerwy reprezentacja Polski rozegra pierwszy mecz w mistrzostwach świata elity.

W Ostrawie rywalem biało-czerwonych Łotwa, która w poprzednich MŚ sprawiła ogromną niespodziankę i wywalczyła brązowy medal. W kwietniu ubiegłego roku pokonaliśmy pierwszą reprezentację Łotwy 5:3. Dwa gole w tym spotkaniu zdobył Krystian Dziubiński. Sobotni mecz z Łotyszami rozpocznie się o godz. 16:20.

Ostatni raz Polacy zagrali w gronie najlepszych drużyn świata w 2002 roku w Szwecji. Wśród 16 drużyn uplasowali się na 14. miejscu, ale spadli, bo obowiązywał wtedy przepis zgodnie z którym najlepsza ekipa z Azji, w tym przypadku Japonia, miała zagwarantowane miejsce w elicie. W Szwecji Polacy odnieśli dwa zwycięstwa, z Włochami 5:1 oraz Japonią 5:2. Ostatniego gola dla biało-czerwonych w MŚ elity zdobył Mariusz Czerkawski w spotkaniu z Azjatami.

W sobotę w Ostravar Arenie, która pomieści 11 tys. widzów, w premierowym meczu MŚ elity zagramy z Łotwą, która zrobiła furorę w MŚ w 2023 roku. Łotysze wywalczyli wtedy brązowe medale, pokonując w ćwierćfinale Szwecję, a w meczu o brąz Stany Zjednoczone. To była ogromna sensacja. W obecnej kadrze na razie brakuje Artursa Silovsa, najlepszego bramkarza i zawodnika poprzednich MŚ elity, który razem ze swoją drużyną Vancouver Canucks gra w play-offach NHL.

W kwietniu ubiegłego roku pokonaliśmy w Rydze pierwszą reprezentację Łotwy 5:3. To był świetny mecz naszej drużyny. Bramki dla Polaków zdobyli dwie Krzysztof Dziubiński oraz Alan Łyszczarczyk, Paweł Zygmunt oraz Dariusz Wanat.

Terminarz meczów reprezentacji Polski

Sobota, 11 maja

Polska – Łotwa, godz. 16:20

Niedziela, 12 maja 

Szwecja – Polska, godz. 20:20

Wtorek, 14 maja 

Polska – Francja, godz. 20:20

Środa, 15 maja 

Słowacja – Polska, godz. 20:20

Piątek, 17 maja 

Polska – USA, godz. 20:20

Sobota, 18 maja 

Niemcy – Polska, godz. 16:20

Poniedziałek, 20 maja 

Kazachstan – Polska, godz. 20:20

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button