HOKEJREPREZENTACJA

Rumunia. Hokejowa reprezentacja Polski powalczy o powrót do elity

W Polsce odbędą się dwa turnieje

W przyszłym roku Mistrzostwa Świata Dywizji IA odbędą się w rumuńskiej miejscowości Sfântu Gheorghe.

W dniach 27 kwietnia – 3 maja na zapleczu elity Polacy powalczą z Wielką Brytanią, Włochami, Rumunią, Japonią i Ukrainą. W Polsce odbędą się dwa turnieje mistrzowskie – w Bytomiu MŚ Seniorek Dywizji IIA, a w Katowicach-Janowie MŚ Juniorek U18 Dywizji IB.

Biało-czerwoni mają za sobą mistrzostwa świata elity. W Ostrawie nasza drużyna wywalczyła punkt, który zdobyła po porażce w dogrywce z Łotwą. Polacy zebrali dobre recenzje, bo w meczach z wyżej notowanymi rywalami byli nieustępliwi, walczyli z sercem, determinacją i pokazali sporo dobrego hokeja. 

Walka o powrót 

W piątek, 24 maja w Pradze podczas Kongresu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie wybrano gospodarzy turnieju mistrzowskiego kolejnego sezonu. Mistrzostwa Świata Dywizji IA Seniorów odbędą się w Rumunii. W dniach 27 kwietnia – 3 maja w Sfântu Gheorghe na zapleczu elity Polacy powalczą z Wielką Brytanią, Włochami, Rumunią, Japonią i Ukrainą.

Dwa turnieje w Polsce

W Polsce odbędą się dwa turnieje mistrzowskie. W przyszłym roku na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów zostaną zorganizowane Mistrzostwa Świata Dywizji IIA Seniorek. W dniach 7-13 kwietnia Polki powalczą z Hiszpanią, Meksykiem, Chińskim Tajpej, Islandią oraz Koreą Północną. Z kolei na lodowisku Jantor w Katowicach-Janowie odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorek U18 Dywizji IB. W dniach 7-13 stycznia rywalkami Biało-Czerwonych będą Dania, Hiszpania, Australia, Korea Południowa i Chiny.

Kadra Narodowa Juniorów U20 zagra w MŚ Dywizji IB w Tallinie w Estonii. Turniej odbędzie się w dniach 11-17 stycznia, a Juniorzy U18 będą walczyć w MŚ Dywizji IB w litewskim Kownie w dniach 13-19 kwietnia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button