HOKEJREPREZENTACJA

MŚ elity. Polacy przegrali z Amerykanami

Hokej na lodzie

17 maja Polacy rozegrali piąty mecz w mistrzostwach świata elity w Ostrawie.

W starciu z USA zaprezentowali się bardzo dobrze i przegrali po zaciętej walce. Znakomicie spisał się John Murray, który obronił 53 strzały. Amerykanie wygrali 4:1. W sobotę biało-czerwoni zmierzą się z Niemcami. Mecz rozpocznie się o godz. 16:20.

Hokej na lodzie. MŚ Elity. Polska – USA (fot. Grzegorz Wojtal / Kronika24.pl)

W 3. minucie Patryk Wronka wpakował krążek do bramki, ale wcześniej był spalony. W pierwszej tercji nasz zespół grał fantastycznie. Często atakował, skutecznie bronił. Amerykanie, w których składzie wszyscy poza bramkarzem, grają w NHL, byli mocno zaskoczeni. Po 20. minutach w strzałach celnych było 11:12, ale nasz zespół miał groźniejsze sytuacje. Biało-czerwoni mieli ogromne wsparcie ze strony tysięcy polskich kibiców, którzy głośno ich dopingowali.

W drugiej tercji doświadczeni Amerykanie zaczęli przeważać, ale znakomicie spisywał się John Murray. Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych golkiper polskiej drużyny wybronił mnóstwo bardzo groźnych strzałów. W 31. minucie skapitulował po strzale Michaela Kesselringa, a pod koniec tej odsłony gry po bramce Brady’ego Tkachuka było 2:0. Na początku trzeciej tercji wynik podwyższył Cole Caufield. Nasz zespół odpowiedział trafieniem Grzegorza Pasiuta. Ostatecznie Polacy przegrali 1:4, a kibice bardzo głośno podziękowali drużynie za bardzo dobre spotkanie.

W sobotę biało-czerwoni zmierzą się z Niemcami. Mecz rozpocznie się o godz. 16:20 i będzie transmitowany w Polsacie Sport 1. To będzie przedostatnie spotkanie naszej drużyny w MŚ elity. W poniedziałek na zakończenie turnieju zmierzymy się z Kazachstanem.