HOKEJREPREZENTACJA

MŚ elity. Porażka polskich hokeistów z wicemistrzami świata

Hokej na lodzie

18 maja biało-czerwoni zmierzyli się z Niemcami, którzy znowu walczą w MŚ elity o medale.

Polacy przegrali 2:4, a gole dla naszego zespołu strzelili Patryk Wajda i Filip Komorski. W niedzielę dzień przerwy, a w poniedziałek kluczowe spotkanie dla Polaków w kontekście utrzymania w elicie. Mecz z Kazachstanem rozpocznie się o godz. 20:20.

W sobotę w pierwszej tercji bardzo dobre okazje mieli Grzegorz Pasiut, Alan Łyszczarczyk i Mateusz Michalski. W bramce dobrze prezentował się David Zabolotny. W drugiej tercji pierwszy gol dla Niemców padł po kontrze, a drugi po rzucie karnym. W trzeciej tercji Niemcy podwyższyli prowadzenie, ale końcówka w wykonaniu naszej drużyny była wyśmienita. W 54. min bramkę zdobył Patryk Wajda. Obrońca reprezentacji Polski uderzył zza bramki, krążek odbił się od golkipera i wpadł do bramki.

– Wcześniej w podobny sposób gola strzelił Alan Łyszczarczyk w meczu ze Szwecją. Zauważyłem, że bramkarz niemieckiej drużyny jest tak ustawiony, że warto spróbować. Uderzyłem i zdobyłem bramkę. To jeden z najważniejszych goli w mojej karierze, ale nie mam ich zbyt wiele – zaznaczał obrońca Patryk Wajda.

Niecałe dwie minuty później tysiące polskich kibiców uradował Filip Komorski. Było 3:2 dla Niemców, ale doświadczona drużyna w 57. minucie spotkania ustaliła wynik meczu na 4:2.

W niedzielę dzień przerwy, a w poniedziałek na zakończenie turnieju zmierzymy się z Kazachstanem. Przed ostatnim spotkaniem MŚ elity Polacy mają punkt, Kazachowie trzy. Jeśli w poniedziałek biało-czerwoni pokonają rywali w trzech tercjach, pozostaną w elicie.

Niemcy – Polska 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Ehl 26, Peterka 33, Ehliz 45, Peterka 57 – Wajda 54, Komorski 56

Niemcy: Niederberger – Wissmann, Muller; Peterka, Stachowiak, Reichel – Szuber, Muller; Kahun, Sturm, Tiffels – Wagner, Kalble; Pfoderl, Michaelis, Ehliz – Fohrler, Ugbekile; Ehl, Kastner, Tuomie. Trener: Kreis.

Polska: Zabolotny (Murray) – Wanacki, Górny; Wronka, Pasiut, Fraszko – Wajda, Kruczek; Łyszczarczyk, Dziubiński, Michalski – Kacper Maciaś, Dronia; Zygmunt, Paś, Wałęga – Kostek, Bryk; Krężołek, Komorski, Krzysztof Maciaś. Trener: Kalaber.