WROCŁAW

Policyjny pościg. Pirat drogowy podczas ucieczki popełnił ponad 30 wykroczeń

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu

Funkcjonariusze bolesławieckiej drogówki zatrzymali po pościgu kierowcę, który uciekając przed policjantami, popełnił ponad 30 wykroczeń.

Mężczyzna nie miał uprawnień, pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. Zatrzymanemu, w związku ze stworzeniem zagrożenia w ruchu lądowym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu (woj. dolnośląskie) zatrzymali po pościgu 39-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o ponad 60 km/h.

Następnie zaczął uciekać przed patrolem, popełniając ponad 30 wykroczeń drogowych. 39-latek wielokrotnie przekraczał prędkość, przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle, przekraczał podwójną ciągłą, poruszał się dwoma pasami jezdni, blokując drogę, wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Na remontowanym odcinku drogi wyprzedzał przydrożnym rowem, następnie spowodował kolizję i jechał pod prąd na rondzie.

Kiedy pojazd mieszkańca powiatu zgorzeleckiego został unieruchomiony, kierowca zaryglował się środku. W związku z tym policjanci byli zmuszeni wybić szybę i wyciągnąć mężczyznę siłą na zewnątrz. W samochodzie oprócz kierowcy była pasażerka.

Okazało się, że 39-latek uciekał, bo nie miał uprawnień do kierowania, samochód nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia, a tablice rejestracyjne pochodziły od innego pojazdu.

Zarówno policjanci, jak i prokurator nie mają wątpliwości, że kierowca swoim zachowaniem stworzył zagrożenie w ruchu lądowym, za co grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button