MUZYKAPOZOSTAŁE

Platynowy „Kult” z Pol’and’Rock Festival. Owsiak: „Kazik i jego załoga trzymali nas za rock’and’rollowego ryja”

Jeden z najbardziej niezwykłych koncertów w historii Najpiękniejszego Festiwalu Świata

Wydawnictwo z zapisem koncertu grupy Kult na 25. edycji Pol’and’Rock Festival doczekało się statusu platynowej płyty.

Album od kilku tygodni utrzymuje się w czołówce najchętniej wybieranych pozycji muzycznych w Polsce.

Jeden z największych i najbardziej niezwykłych koncertów w historii Najpiękniejszego Festiwalu Świata – taki był występ grupy Kult, który nastąpił niemal na samo zakończenie jubileuszowej edycji Pol’and’Rock Festival (dawniej: Przystanek Woodstock), w sierpniu 2019 roku.

Występ Kultu w nocy z 3 na 4 sierpnia 2019 roku zgromadził rekordową festiwalową publiczność – według niektórych szacunków uczestniczyło w nim niemal milion osób.

– Przez całe 106 minut i 24 sekundy Kazik i jego załoga trzymali nas wszystkich za rock’and’rollowego ryja, przez sekundę nie zeszli z tego poziomu, łojąc tylko te najlepsze, niełatwo wybrane kawałki, aż do samego końca tego niezwykłego koncertu. Kto był, ten wie, jak wyglądało to absolutnie wyjątkowe, przedpandemiczne wydarzenie w czasach, kiedy era rock’n’rolla była żywa, a koncerty mogły być organizowane – Jurek Owsiak.

Niezwykłe emocje i momenty tego występu zamknięto w specjalnym wydawnictwie.

Fani Kultu wybierać mogli pomiędzy boxem (dwupłytowy album CD wraz z DVD) oraz wydawnictwem winylowym, które ukazało się w czterech wersjach kolorystycznych i które, jako edycja limitowana, szybko zniknęło ze sklepowych półek.

3 grudnia płyta osiągnęła status złotej, a od 17 grudnia ma status płyty platynowej, wciąż utrzymując się w czołówce najchętniej wybieranych pozycji muzycznych.

Na płytę składają się największe przeboje Kultu, uwielbiane przez całe pokolenia słuchaczy – m.in. „Baranek”, „Polska”, „Arahja” czy „Gdy nie ma dzieci”. Muzycy zagrali także nowsze numery, jak „Prosto” czy „Wstyd”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button