WROCŁAW

Policjanci uratowali trzy dzikie kaczątka

Dzikie kaczątka błąkały się na przystanku autobusowym

W nietypowej interwencji uczestniczyli policjanci ruchu drogowego z jaworskiej komendy. Podczas patrolu miasta zauważyli trzy małe dzikie kaczuszki, które błąkały się na przystanku autobusowym. Z uwagi na fakt, iż w pobliżu nie było „kaczych rodziców”, mundurowi pomogli pisklętom i bezpiecznie przetransportowali je do gospodarstwa rolnego.

Pomoc ludziom potrzebującym, znajdującym się w trudnych sytuacjach, to podstawowe zadanie, dla którego policjanci każdego dnia z dużym zaangażowaniem i poświęceniem pełnią służbę. Nie rzadko zdarzają się takie okoliczności, kiedy policjanci pomagają w nietypowych sytuacjach, chociażby związanych z ratowaniem i pomocą zwierzętom. Taką interwencję przeprowadzili wczoraj funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, którzy pomogli trzem osamotnionym dzikim kaczkom.

Uratowane trzy dzikie kaczątka (fot. policja)

Policjanci podczas porannego patrolowania ulic miasta, na jednym z przystanków autobusowych, zauważyli trzy małe, dzikie kaczuszki. Wystraszone pisklęta, nieumiejące jeszcze latać, samotnie błąkały się w pobliżu ruchliwej ulicy. Mundurowi sprawdzili najpierw pobliski teren, jednak nigdzie nie było „kaczych rodziców”. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo „maluchów” postanowili zabrać ptaki do radiowozu i przez dłuższą chwilę jeszcze stali przy przystanku czekając na „kaczych opiekunów”. Kiedy kacza rodzina nie pojawiła się w okolicy, funkcjonariusze przetransportowali pisklęta do zaprzyjaźnionego gospodarstwa rolnego. Gospodarz napoił wystraszone ptaki i otoczył je troskliwą opieką. Interwencja zakończyła się sukcesem. Dzięki jaworskim policjantom pisklęta znalazły bezpieczne schronienie.
(KPP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button