KATOWICEKRAKÓW

Pijany kierowca wiózł w samochodzie półtoraroczne dziecko

Pijani rodzice zajmowali się dziećmi

Pijani rodzice, którzy w jednym z myszkowskich mieszkań opiekowali się dziećmi w wieku 3 i 5 lat, będą tłumaczyć się przed sądem.

Matka w chwili interwencji policjantów miała w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie, a ojciec ponad 3 promile. Dzieci trafiły pod opiekę cioci.

W niedzielę, 1 maja 2022 r. myszkowscy policjanci (woj. śląskie) interweniowali w jednym z mieszkań. Zgłaszająca 25-latka poprosiła o pomoc mundurowych, ponieważ jej mąż miał się awanturować.

Na miejscu mundurowi zastali zgłaszającą i jej 29-letniego męża. Stróże prawa nie potwierdzili, aby pomiędzy małżonkami doszło do kłótni. Spostrzegli natomiast, że oboje są kompletnie pijani i w takim stanie „opiekują się” swoimi małoletnimi dziećmi. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że kobieta miała 3,5 promila alkoholu w organizmie, a jej mąż 3 promile. Stróże prawa przekazali dzieci pod opiekę cioci.

Teraz o losie nieodpowiedzialnych rodziców zadecyduje sąd rodzinny.

Małopolska. Pijany kierowca wiózł w samochodzie półtoraroczne dziecko

Pijany kierowca, przekroczył prędkość i przewoził samochodem trójkę pasażerów w tym półtoraroczne dziecko. Jego niebezpieczną jazdę udaremnili policjanci dąbrowskiej drogówki. Mężczyźnie grożą teraz surowe konsekwencje karne i finansowe.

3 maja w godzinach porannych, policjanci dąbrowskiej komendy z Referatu Ruchu Drogowego, kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się obwodnicą Dąbrowy Tarnowskiej. Po godz. 7.30, na celowniku policyjnego radaru znalazł się volkswagen, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 44 km/h.

Pojazdem kierował 25-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, a wraz z nim podróżowały trzy osoby, w tym półtoraroczne dziecko. W trakcie legitymowania mundurowi wyczuli od kierowcy alkohol. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny 1,5 promila alkoholu. 25-latek wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, kierując pojazdem pod wpływem alkoholu oraz przewożąc w pojeździe inne osoby. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także 15-letni zakaz kierowania pojazdami.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button