KRAKÓW

Policyjny pościg, skok do Wisły. 28-latek wyciągnięty z rzeki przez imprezowiczów

Kraków

W minioną środę krakowscy policjanci w wyniku pościgu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego do jednej ze spraw kryminalnych.

28-latek, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, w trakcie ucieczki uszkodził kilka innych pojazdów. Na krakowskim Kazimierzu mężczyzna porzucił samochód i wskoczył do Wisły, licząc, że niezauważony przepłynie na drugi brzeg. Jego ucieczka została jednak udaremniona przez kryminalnych. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

3 kwietnia br., policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji V w Krakowie prowadzili działania, w trakcie których namierzyli mężczyznę poszukiwanego do jednej ze spraw kryminalnych. Mężczyzna ten został zauważony w rejonie krakowskiego Dworca Głównego kiedy wsiadł do auta i zaczął jechać w kierunku Ronda Mogilskiego. Na ulicy Powstania Warszawskiego policjanci próbowali zatrzymać pojazd do kontroli, jednak na widok funkcjonariuszy kierujący przyspieszył i zaczął pędzić w kierunku krakowskiego Kazimierza. W trakcie ucieczki kierujący uszkodził kilka innych pojazdów, nie reagując na sygnały i polecenia wydawane przez policjantów prowadzących pościg. Kiedy uciekinier dojechał do ulicy Podgórskiej, wybiegł z auta i wskoczył do Wisły, licząc, że w ten sposób ukryje się przed policjantami. O zaistniałej sytuacji natychmiast powiadomieni zostali policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie, którzy po chwili byli na miejscu. Uciekinier natomiast opadł z sił i został wyciągnięty z rzeki przez osoby płynące statkiem wycieczkowym, na którym odbywała się … impreza towarzyska.

Przybyli na miejsce łodzią motorową policjanci z Komisariatu Wodnego eskortowali statek do brzegu, gdzie oczekiwali już kryminalni, którzy zatrzymali 28-latka. W trakcie przeszukania jego pojazdu policjanci zabezpieczyli m.in. blisko dwa i pół tysiąca złotych, kilka telefonów komórkowych oraz maczetę. Po zakończonych czynnościach samochód został odholowany na policyjny parking. 28-latek trafił natomiast do policyjnej jednostki, gdzie został przebadany pod kątem trzeźwości. Badanie wykazało ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny, który jak się okazało powiązany jest ze środowiskiem pseudokibiców jednego z klubów piłkarskich.

Niewykluczone, że jeszcze dziś mężczyzna usłyszy zarzuty dotyczące prowadzonej sprawy kryminalnej, niezatrzymania się do policyjnej kontroli drogowej oraz zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button