KATOWICE

Sosnowiec. Śmierć młodego mężczyzny w mieszkaniu księdza

Śląskie

20 marca w mieszkaniu w Sosnowcu (woj. śląskie) zajmowanym przez duchownego zmarł młody mężczyzna.

Wcześniej ten ksiądz był zatrzymany za posiadanie narkotyków. Jest on członkiem sądu biskupiego w Sosnowcu.

W trakcie przeszukana policja ponownie znalazła przy nim substancje zakazane.

Mężczyzna, który zmarł był pracownikiem cmentarza parafialnego, tzn. grabarzem.

Przeprowadzona sekcja zwłok nie wykazała urazów zewnętrznych i wewnętrznych. W prokuraturze trwa śledztwo. Trwają kolejne badania, które wykażą czy zmarły chorował i czy zażył jakąś substancję.

Śledztwo prowadzone jest z artykułu 155 Kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci.

Prokuratura nie informuje kim był zmarły, o jego wieku i co robił w mieszkaniu. Możemy domyślić się tego, bo wszyscy wiedzą co „lubią” księża.

Inne tragedie w diecezji sosnowieckiej

To kolejne zdarzenie w tym rejonie w ciągu ostatnich kilkunastu miesiącach.

W marcu 2023 roku doszło tutaj do śmierci księdza i diakona. Pochodzili z bazyliki katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.

Wg śledczych ksiądz zabił diakona przy użyciu noża i wielokrotnym postrzeleniu z rewolweru. Następnie popełnił samobójstwo – rzucił się pod pociąg.

W sierpniu 2023 roku u księdza Tomasza Z. na terenie parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej podczas zabawy seksualnej jeden z uczestników stracił przytomność.

Wezwano pogotowie, ale Tomasza Z. nie chciał wpuścić ratowników, by zajęli się nieprzytomnym. W styczniu tego roku ksiądz został aresztowany za m.in. nieudzielenia pomocy, przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i udzielania narkotyków.

Komunikat Diecezji Sosnowieckiej

„Kuria Diecezjalna w Sosnowcu z głębokim smutkiem i niedowierzaniem przyjęła do wiadomości informację o zdarzeniu mającym miejsce na terenie mieszkania zajmowanego przez księdza jednej z sosnowieckich parafii.

Pomimo reanimacji podjętej przez księdza oraz wezwanych przez niego ratowników medycznych, nie udało się uratować życia młodego mężczyzny obecnego w mieszkaniu.

Prowadzone są rutynowe czynności wyjaśniające prokuratury.

Kuria Diecezjalna w Sosnowcu w pełni współpracuje z organami procesowymi.

Z ogromną przykrością przyjąłem wiadomość o śmierci młodego mężczyzny w mieszkaniu należącym do parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu. W intencji Zmarłego odprawiłem Mszę Świętą, a jego rodzinę proszę o przyjęcie wyrazów głębokiego współczucia.

Ufam, że wszystkie okoliczności związane z tym wydarzeniem – w tym udział duchownego diecezji sosnowieckiej – zostaną jak najszybciej wyjaśnione.

Jesteśmy gotowi do współpracy z organami procesowymi, jak również zostały podjęte wszelkie kroki wymagane w takiej sytuacji przez prawo kościelne. Będą one w odpowiedni sposób kontynuowane.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button