KATOWICE

Pijana matka za kierownicą. W samochodzie dzieci i ich nietrzeźwa babcia

Typowa patologia

Policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali 33-letnią mieszkankę powiatu bełchatowskiego, która mając w organizmie ponad 1.5 promila alkoholu kierowała samochodem.

Na dodatek kobieta przewoziła dwójkę swoich dzieci i ich pijaną babcię. Nieodpowiedzialnej matce oprócz wysokiej grzywny, grozi kara więzienia.

28 marca po północy policjanci częstochowskiej (woj. śląskie) drogówki podczas nocnego patrolu na ulicy Ludowej w Częstochowie, zatrzymali do kontroli osobowe renault.

Samochodem kierowała 33-letnia mieszkanka powiatu bełchatowskiego. W aucie przewoziła dwoje swoich dzieci w wieku 3 i 8 lat oraz swoją matkę. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w organizmie, okazało się, że kobieta ma ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie.

To oznacza, że zgodnie z nowymi przepisami jej samochód został zabezpieczony przez mundurowych i odholowany na parking. 69-letnia babcia, która siedziała na miejscu pasażera nie mogła przejąć opieki nad dziećmi. Ona również była pijana. Badanie wykazało ponad 1 promil.

Ostatecznie dzieci zostały przekazane pod opiekę rodzinie. Teraz kobieta odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za narażenie nieletnich na niebezpieczeństwo. O całej sytuacji powiadomiony zostanie także sąd rodzinny.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

2 komentarzy

  1. Matce w trybie pilnym odebrać prawa rodzicielskie dla dobra dzieci, odebrać max w 24 godziny by jak najszybciej znaleźć dzieciom rodziny zastępcze. Dodatkowo wsadzić ją do więzienia na 25 lat, jej matkę (babcie dzieci) na 15 lat do więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button