KRAKÓW

Awantura domowa. 5-latka pod opieką nietrzeźwych rodziców

Oświęcim

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji, podczas interwencji związanej z awanturą domową, zatrzymali rodziców 5-letniego dziecka.

Oboje byli pod wpływem alkoholu.

W poniedziałek (25.03.2024) tuż przed godziną 21 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej, do której doszło w jednym z oświęcimskich (woj. małopolskie)mieszkań.

Pod wskazany adres natychmiast ruszyli policjanci. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali 42-letniego mieszkańca Oświęcimia, jego 34-letnią żonę oraz 5-letnią córkę. Badanie stanu trzeźwości ojca dziecka wykazało 1,2 promila alkoholu, natomiast u matki 1 promil alkoholu. Podczas prowadzonych czynności mężczyzna zaczął znieważać policjantów. Rodzice małoletniej zostali zatrzymani i trafili do oświęcimskiej komendy Policji. Małoletnia córka została oddana pod opiekę rodziny.

W tej sprawie wobec obojga rodziców zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletniego dziecka. Za to przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Ponadto wobec 42-latka wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa znieważenia policjantów, za co grozi kara pozbawienia wolności do jednego roku.

Materiały sprawy zostaną przekazane również do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, który sprawdzi sytuację rodzinną dziecka. Odrębny wniosek zostanie przekazany do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w związku z podejrzeniem, iż czyn, którego dopuścili się rodzice może świadczyć o ich uzależnieniu od alkoholu.

Apelujemy o reagowanie na awantury domowe, zaniedbania i przemoc wobec małoletnich, osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button