POLSKAŚWIAT

Parlament Europejski uchylił immunitety czworgu europosłom PiS. Wśród nich Jaki, Mazurek i Kempa

Czas rozliczeń nadszedł...

Parlament Europejski uchylił immunitet czworgu europosłom oskarżonym o produkcję i rozpowszechnianie rasistowskich treści.

Wniosek o to złożył polski sąd, a sprawa dotyczy antyimigranckiego spotu, który opublikowało Prawo i Sprawiedliwości.

Deputowani Parlamentu Europejskiego na sesji plenarnej w Brukseli uchylili immunitety Zjednoczonej Prawicy, tj. Beacie Kempie, Beacie Mazurek, Patrykowi Jakiemu oraz Tomaszowi Porębie.

Subsydiarny akt oskarżenia objął również m.in. Krystynę Pawłowicz, Piotra Glińskiego i Mariusza Błaszczaka za antyimigracyjny spot. PiS wyemitował go w październiku 2018 roku.


Akt oskarżenia złożył aktywista Rafał Gaweł, założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Chodzi o naruszenie artykułu 256. Kodeksu karnego, tzn. o nawoływanie do nienawiści.

Uchylenie immunitetu umożliwi polskim organom sądowym prowadzenie postępowań.

Patryk Jaki: „PE właśnie w radosnej atmosferze pozbawił mnie immunitetu za polubienie spotu na Twitterze, który pokazywał prawdziwe sceny przemocy nielegalnych migrantów w Europie. Oni nazywają to „mową nienawiści” i chcą nas skazać z par. 256 KK, za który grozi 3 lata więzienia.


Więc tak ma wyglądać nowe państwo europejskie. Nie tylko w nowym traktacie na 1 stronie odwołują się do manifestu komunistycznego, ale również chcą stosować jego praktyki. Więzienie za kliknięcie w Internecie. Powszechna cenzura, atak na wolność słowa. Tylko tak da się wprowadzić komunistyczne państwo europejskie.

Skazanie oznacza brak możliwości kandydowania. Nas ma nie być PE a zastąpić nas ma Pan Wlodzimierz K. z PO. Prosto z aresztu do UE. Usiądzie obok pani Kaili też wypuszczonej właśnie z aresztu za łapówki z Kataru.

Tak ma wyglądać Nowy Wspaniały Świat „Obozu demokratycznego”. Dziękujemy wszystkim, którzy tę „demokracje” popierali.”

„To będzie pierwsza sprawa w historii, żeby ścigać kogoś z paragrafu, za który grozi trzy lata więzienia za polubienie spotu w Internecie. Oficjalnego spotu partii, gdzie rzekomą „mową nienawiści” są fragmenty dotyczące agresji nielegalnych migrantów, które są powszechnie znane i umieszczane w telewizjach w całej Europie. Za tym głosują partie z grup PO, PSL, Hołowni, PSL i lewicy. Miłośnicy cenzury i niszczenia wolności słowa.


W tej sprawie chodzi tylko o to, żeby skazać mnie za cokolwiek i zakazać kandydowania do Parlamentu Europejskiego, ponieważ jesteśmy tam solą w oku, wytykając głupoty, brednie i działania eurokratów oraz blokując jak się da nowy traktat” – dodał.

Beata Kempa napisała: „Murem za wolnością w internecie. Pierwszy raz w historii Parlamentu Europejskiego posłowie stracili immunitety za polubienie na Facebooku”.


PiS przez 8 lat obrażał Polaków i w końcu doczeka się sprawiedliwości!

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button