PIŁKA RĘCZNA

IHF Super Globe w piłce ręcznej. Kielczanie awansowali do półfinału

Arabia Saudyjska

– Wtorkowy zimny prysznic dał zespołowi kopa.

Byliśmy bardziej skoncentrowani i szanowaliśmy przeciwnika – powiedział po drugim grupowym starciu w ramach IHF Super Globe trener Krzysztof Lijewski.

I Kielce pokonali wysoko San Francisco CalHeat 49:23 (22:12) i awansowała do półfinału. A tam prawdopodobnie zmierzy się z SC Magdeburgiem.

Zupełnie inaczej grającą I Kielce obejrzeli kibice w czwartkowe przedpołudnie. W spotkaniu w ramach IHF Super Globe przeciwko San Francisco CalHeat żółto-biało-niebiescy zagrali przede wszystkim skuteczniej. Dość powiedzieć, że na 59 rzutów raptem 10 nie znalazło się bramce przeciwników. Z dobrej strony pokazali się również bramkarze – występujący w pierwszej połowie Miłosz Wałach miał 37 procent udanych interwencji, a w drugiej Nikodem Błażejewski jeszcze więcej, bo 48 proc.


Zadowolenia po spotkaniu ze zwycięzcą północnoamerykańskiej Ligi Mistrzów nie kryli drugi trener I Kielce Krzysztof Lijewski oraz skrzydłowy Szymon Wiaderny. Ta wygrana oznacza, że żółto-biało-niebiescy awansowali do półfinału IHF Super Globe, który rozegrany zostanie w sobotę 11 listopada o godz. 18.15. Wszystko wskazuje na to, że na drodze do finału zmierzą się ze zwycięzcą EHF Ligi Mistrzów niemieckim SC Magdeburgiem.

Bardzo trudna przeprawa na początek IHF Super Globe. Emocje do ostatniej sekundy

Nadspodziewanie trudne warunki postawili I Kielce zawodnicy Al-Najmy z Bahrajnu w pierwszym meczu IHF Super Globe w Arabii Saudyjskiej. Żółto-biało-niebiescy po zaciętym meczu dopiero na trzy sekundy przed końcową syreną zdobyli bramką przesądzającą o zwycięstwie 27:26.

I Kielce do inauguracyjnego starcia w ramach klubowych mistrzostw świata przystąpiła bez Arkadiusza Moryty, który dochodzi do siebie po trudach ubiegłotygodniowego zgrupowania reprezentacji Polski. A wtorkowy mecz ze zwycięzcą azjatyckiej Ligi Mistrzów Al-Najmą z Bahrajnu pokazał, że w kolejnych meczach turnieju jego obecność, a przede wszystkim dobra dyspozycja, będą bardzo potrzebne. Przede wszystkim przez nieskuteczność i proste błędy w ataku podopieczni Talanta Dujshebaeva niemal do ostatniej sekundy męczyli się z Al-Najmą. Dopiero na trzy sekundy przed końcem spotkania bramkę na wagę wygranej zdobył Szymon Sićko i ustanowił wynik na 27:26 (17:13).

Turniej IHF Super Globe w Arabii Saudyjskiej

W tamtejszym Dammam zmierzy się 12 zespołów ze wszystkich kontynentów, które powalczą o tytuł nieformalnego klubowego mistrza świata.

Dla I Kielce będzie to trzeci występ w tym turnieju. W 2016 r. zakwalifikowali się do niego jako zwycięzca Ligi Mistrzów, a w ubiegłym, ale i w tym roku jako finalista tych zawodów. Z obu przywieźli brązowe medale. Obecnie trafili do grupy z tryumfatorami arabskiej Ligi Mistrzów Al-Najmą z Bahrajnu oraz amerykańskiej – San Francisco CalHeat.

Europę reprezentować będą też SC Magdeburg (zwycięzca Ligi Mistrzów), zwycięzca Ligi Europejskiej Fuchse Berlin oraz FC Barcelona, która otrzymała dziką kartę.

Turniej w Arabii zaczyna się we wtorek 7 listopada i potrwa do 12 listopada. Terminarz ułożył się tak, że pierwszy mecz kielczanie zagrają we wtorek o godz. 9.30 czasu polskiego. Przeciwnikiem będzie zespół Al-Najma. Zawodników czeka więc spore wyzwanie fizyczne bowiem zgrupowania reprezentacji narodowych kończą się w niedzielę, a już w poniedziałek od wczesnych godzin rannych zawodnicy będą w podróży i cały zespół spotka się dopiero w Dammam. Kolejne spotkanie mistrzowie Polski rozegrają w czwartek 9 listopada o godz. 10:15 polskiego czasu z San Francisco CalHeat.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button