ŁÓDŹ

Pabianice. „Nauczyciel” jazdy samochodem i jego „kursantka”. Oboje pijani

Łódzkie

Policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy w stanie nietrzeźwości naprzemiennie kierowali osobówką.

31-latka nieposiadająca uprawnień uczyła się jeździć, a jej nauczycielem był 27-letni znajomy z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna okazał się być również osobą poszukiwaną za liczne przestępstwa. Oboje za swoje lekkomyślne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

11 lipca 2023 roku o godzinie 23.35 dyżurny pabianickiej (Łódzkie) jednostki Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego.

Z informacji przekazanej przez świadka zdarzenia wynikało, że ciemnozielonym volkswagenem mają poruszać się dwie osoby, które najprawdopodobniej są pod wpływem alkoholu. Oboje naprzemiennie wsiadają za kierownicę osobówki i jeżdżą po drodze publicznej.

Policjanci natychmiast pojechali na ulicę PCK, gdzie po raz ostatni było widziane auto z kierującymi „na podwójnym gazie”. Mundurowi, w pobliżu wskazanego miejsca zauważyli pojazd, a w nim kobietę i mężczyznę. Samochód stał z włączonymi światłami i uruchomionym silnikiem. Na siedzeniu kierowcy znajdowała się 31-letnia pabianiczanka, a na miejscu pasażera siedział jej 27-letni znajomy. Policjanci wewnątrz auta zauważyli otwarte puszki z piwem, a od siedzących w środku osób wyczuli alkohol.

Kobieta przyznała, że razem z mężczyzną pili „trunki wysokoprocentowe”, po czym pojechali w okolice „pól hermanowskich”. Tam 31-latka miała… uczyć się jeździć.

Okazało się bowiem, że nie posiada ona uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Na domiar złego, jej 27-letni „nauczyciel” ma dożywotni zakaz kierowania. Funkcjonariusze szybko również rozpoznali mężczyznę jako osobę poszukiwaną przez pabianicką jednostkę Policji.

Mundurowi zatrzymali lekkomyślną parę i przewieźli do komendy, gdzie badanie alkomatem wykazało w organizmie kobiety ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna z kolei, wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu. Oboje zostali umieszczeni w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty.

31-latka odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Kobieta nie uniknie również odpowiedzialności za jazdę bez wymaganych uprawnień. Natomiast 27-latek, którego funkcjonariusze poszukiwali między innymi za naruszenie miru domowego, odpowie za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, jazdę w stanie nietrzeźwości i kradzieże z włamaniem oraz ich usiłowanie. Łącznie usłyszał 12 zarzutów.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button