ŁÓDŹ

Pijana kobieta jechała na samych felgach. Zatrzymana przez świadków

Łódzkie

Dzięki właściwej postawie świadków 46-latka, która zdecydowała się wsiąść za kółko osobowego volvo mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, została wyeliminowana z ruchu.

Dodatkowo kobieta poruszała się samochodem bez opon na samych felgach z prawej strony. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci dokonali tymczasowego zajęcia pojazdu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci apelują o rozsądek na drodze.

4 maja 2024 roku po 15.00 na stanowisko kierowania dyżurnego wieruszowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że w miejscowości Bolesławiec na jednej z ulic miasta doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej kierującej. Badanie alkomatem wykazało u 46-latki ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Jak ustalili policjanci, mieszkanka powiatu wieruszowskiego zwróciła swoją uwagę tym, że poruszała się samochodem marki Volvo bez opon na samych felgach z prawej strony. Cała sytuacja miała miejsce w miejscowości Byczyna, w powiecie kluczborskim (woj. łódzkie), gdzie świadkowie, słysząc głośny dźwięk tarcia metalu o jezdnię postanowili powiadomić Policję. Jadąc za osobówką przekazywali na bieżąco dyżurnemu, w którym kierunku porusza się pojazd bez felg. 46-latka poruszała się dość szybko, kontynuując jazdę krajową 11-tką. Kobieta zakończyła swoją jazdę wjeżdżając w drogę bez przejazdu w miejscowości Bolesławiec, gdzie została ujęta przez świadków. Podczas interwencji kierująca tłumaczyła policjantom swoje zachowanie tym, że pokłóciła się z partnerem i dlatego zdecydowała się wsiąść za kierownicę.

Zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie 14 marca br., funkcjonariusze tymczasowo zabezpieczyli samochód kobiety. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo w tej sytuacji mają zastosowanie nowe przepisy dotyczące przepadku samochodu za jazdę w stanie nietrzeźwości. Teraz 46-latka oprócz wymienionej kary, musi się również liczyć z utratą pojazdu. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Obywatelska postawa interweniujących osób zasługuje na pochwałę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać funkcjonariuszom Policji.

Policjanci apelują i przypominają. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Że ile? do 3 lat? a no tak bo to kobieta. Gdyby to był mężczyzna to za wielomilionowe uszkodzenie drogi/asfaltu, za zagrożenie życia wielu uczestników drogi dostałby 25 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button