WROCŁAW

Nowa Ruda. 40-latek z placu przed MDK ukradł… palmę

Dolny Śląsk

Do niecodziennej kradzieży doszło na ulicy Strzeleckiej w Nowej Rudzie.

Sprawca z placu przed Miejskim Domem Kultury ukradł palmę. Wartość rośliny z donicą oszacowano na kwotę 560 zł. Teraz wielbiciel cudzych roślin odpowie za przestępstwo kradzieży, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 25 sierpnia nad ranem przy Miejskim Domu Kultury w Nowej Rudzie (woj. dolnośląskie). Funkcjonariusze zostali powiadomieni o kradzieży okazałej palmy. Niezwłocznie rozpoczęli ustalenia i poszukiwania półtorametrowej rośliny.

Jak ustalili policjanci, zajmujący się tą sprawą, jeden z mieszkańców Nowej Rudy, przechodząc obok placówki zainteresował się okazałą palmą. Prawdopodobnie w perspektywie kończących się wakacji postanowił zabrać egzotyczną roślinę na własną posesję, aby dłużej cieszyć się widokami nawiązującymi do letnich podróży. Okazałe drzewko było jednak dość ciężkie, dlatego sprawca ukrył donicę z rośliną w mieszkaniu znajomego, mieszkającego blisko miejsca zaboru.

Już po kilku godzinach od zgłoszenia policjanci z powiatu kłodzkiego ustalili i zatrzymali 40-letniego sprawcę kradzieży rośliny. Funkcjonariusze dotarli też do miejsca, w którym podejrzany ukrył palmę. Roślina na szczęście nie została uszkodzona, policjanci odstawili ją przed dom kultury, aby nadal cieszyła oczy mieszkańców.

40-latek usłyszał już zarzut kradzieży cudzej rzeczy. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button