INNE

Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Grand Prix Series. 12 reprezentacji narodowych w Łodzi

Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Grand Prix Series

Już w najbliższy weekend 20 i 21 lipca na Stadionie Miejskim przy al. Unii Lubelskiej 2 odbędą się Mistrzostwa Europy Rugby 7 Grand Prix Series.

W turnieju oprócz kadry biało – czerwonych weźmie udział 11 zespołów, które będą podzielone na trzy grupy. Początek rywalizacji od godziny 11:00.

– Chciałbym wszystkich serdecznie zaprosić do udziału w tym ciekawym widowisku, które odbędzie się w sobotę i niedzielę na Stadionie Miejskim przy al. Unii. W turnieju uczestniczyć będzie dwanaście najlepszych drużyn Europy. To ogromny zaszczyt, że ten turniej zostanie rozegrany właśnie w Łodzi, za co bardzo dziękuję władzom miasta. To właśnie dzięki nim po raz kolejny możemy zorganizować Grand Prix Series w tym mieście. Federacja Rugby Europe doceniła poziom organizacyjny rozgrywanych w poprzednim roku zawodów w Łodzi i również w tym zdecydowała się powierzyć temu miastu organizację ME. – mówił Bartosz Chudzik, wiceprezes Polskiego Związku Rugby.

Członek zarządu PZR ocenił również szanse polskiej reprezentacji w tym turnieju. – Będziemy walczyć o miejsca w czołowej ósemce w Łodzi, jednak w końcowym rozrachunku chcielibyśmy zająć 11. lokatę, tak jak to miało miejsce w ostatnich zawodach, gdzie wyprzedziliśmy bardzo silną reprezentację Rumunii.

– Bardzo się cieszę, że współpraca z Polskim Związkiem Rugby jest owocna. W tym roku łódzcy kibice będą mogli obejrzeć trzy wydarzenia związane z rugby. Oprócz tego turnieju, który jest przed nami, są także dwa mecze reprezentacji Polski 15-osobowej. Pierwszy ze Szwajcarią, który już się odbył, a także 26 października lub 2 listopada na tym obiekcie zostanie rozegrany mecz Polska – Niemcy. Łódź umacnia swoją markę jako stolica polskiego rugby. W tym roku drużynie Master Pharm Budowlanym co prawda nie udało się obronić złotego medalu, ale ciągle jesteśmy w krajowej czołówce tego sportu. Jako jedyni w Polsce mamy dwa zespoły grające w Ekstralidze. Jako miasto promujemy tę dyscyplinę właśnie poprzez takie imprezy i mam nadzieję, że rugby będzie gościć w Łodzi zawsze. – podsumował Marek Kondraciuk, dyrektor Wydziału Sportu UMŁ.

Dyrektor dodał również, że ubiegłoroczna impreza została pozytywnie oceniona przez europejską federację rugby. – Wraz z Polskim Związkiem Rugby zbieraliśmy wiele komplementów jako organizatorzy poprzednich Mistrzostw Europy w rugby 7. Impreza była uważana za najlepszą tego typu i tej rangi w Europie, dlatego uważam że należy podtrzymać tą dobrą opinię o Łodzi w europejskim rynku. – zakończył Kondraciuk.

Obecny na konferencji prasowej jeden z zawodników kadry David Tarnawski ocenił szansę polskiej drużyny narodowej. – Jest to dwanaście czołowych drużyn i walka o każde zwycięstwo będzie niezwykle trudna. Kluczem do zajęcia wyższego miejsca będzie zachowanie spokoju i podejmowanie odpowiednich decyzji w kluczowych momentach. Gramy na równi z naszymi rywalami, niestety w ostatnich minutach popełniamy proste błędy i tracimy punkty, a co za tym idzie zwycięstwa. W Moskwie mogliśmy zająć zdecydowanie wyższe miejsce i dostać się do ósemki, ale po raz kolejny w naszej grze zabrakło jakości w końcówce meczu. Jeżeli to poprawimy możemy liczyć na zajęcie wyższego miejsca.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button