WROCŁAW

Lubin. Bili i kopali. Zatrzymano sześciu nieletnich. Wśród sprawców 12-latek

Dolny Śląsk

Sześć osób w wieku od 12 do 16 lat zatrzymali lubińscy funkcjonariusze.

Nieletni odpowiedzą za pobicie rówieśników. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawcy zaatakowali pokrzywdzonych na boisku szkolnym i miała to być kara za przegrany mecz oraz brak chęci rewanżu ze strony drużyny przeciwnej. Kopali po całym ciele, zadawali ciosy pięściami. Decyzją sądu pięciu nieletnich trafiło już do ośrodków wychowawczych na 3 miesiące. O dalszym losie nieletnich zadecyduje teraz sąd rodzinny.

Lubińscy policjanci pracowali nad sprawą pobicia, do którego doszło na terenie miasta. Jak wynikało ze zgłoszenia grupa młodzieży, po rozegranym meczu piłki nożnej zaatakowała swoich rówieśników. Kryminalni ustalili, że jeden ze sprawców zadzwonił po swoich kolegów po to, aby pobić chłopców z drużyny przeciwnej. Powodem miało być to, że pokrzywdzeni nie chcieli rozegrać kolejnego meczu.

Zdarzenie miało miejsce około południa na boisku szkolnym przy ul. Kilińskiego w Lubinie. Zajście zostało zarejestrowane przez monitoring miejski, na którym widać, jak sprawcy biją pięściami i kopią swoje ofiary, powodując u nich uszkodzenie ciała. Wszystko trwało kilka minut. Napastnicy uciekli po interwencji pracowników MOPS-u.

Policjanci Wydziału Kryminalnego, prowadząc czynności operacyjne, ustalili wszystkie osoby biorące udział w tym zdarzeniu. Są to nieletni mieszkańcy Lubina (woj. dolnośląskie) w przedziale wiekowym od 12 do 16 lat.

Napastnicy zostali przez mundurowych zatrzymani i umieszczeni w Policyjnej Izbie Dziecka w Legnicy. Następnie pięciu z nich funkcjonariusze doprowadzili do sądu. Z 12-latkiem policjanci przeprowadzili rozmowę profilaktyczno-ostrzegawczą w obecności rodziców i zgodnie z obowiązującymi przepisami materiały przekazali do sądu.

Zdecydowane działania funkcjonariuszy i restrykcyjne podejście sądu do takiego niepokojącego zachowania, spowodowało, że pięciu nieletnich zostało już umieszczonych w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych na czas prowadzonego postępowania.

To nie pierwsza sytuacja, gdzie mamy do czynienia z agresją wśród osób nieletnich. Dlatego też ponawiamy apel do rodziców o rozmawianie ze swoimi dziećmi, uświadamianie ich o konsekwencjach prawnych, a przede wszystkim przeciwdziałanie takim zachowaniom jak hejt, dyskryminacja, cyberprzemoc, wykluczanie czy mowa nienawiści i agresja wśród młodych ludzi.

Przypominamy, że osoby nieletnie, które dokonują czynów karalnych, nie są bezkarne, a zachowanie uderzające w godność i prawa drugiego człowieka, czy stosowanie przemocy, będzie traktowane przez policjantów restrykcyjnie i stanowczo. Nie ma zgody i przyzwolenia na takie sytuacje.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button