WROCŁAW

Legnica. Areszt dla rodziców 2,5-miesięcznego dziecka, które odurzali narkotykami

Dolny Śląsk

Na podstawie zgromadzonego przez legnickich policjantów materiału dowodowego sąd przychylił się do wniosku prokuratury.

Zatem zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu dla obojga rodziców niemowlęcia, które w miniony piątek w ciężkim stanie trafiło do szpitala.

Podczas badań lekarze stwierdzili obecność narkotyków w organizmie dziecka. Teraz podejrzani będą oczekiwać na dalsze decyzje sądu w swojej sprawie, a grożąca im kara to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek wieczorem dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy (Dolny Śląsk) został powiadomiony przez lekarza legnickiego szpitala. Na oddział zostało przyjęte w ciężkim stanie 2,5 miesięczne niemowlę, u którego w organizmie stwierdzono obecność środków odurzających. Dziecko do szpitala zostało przywiezione przez ojca.

Bezpośrednio po zdarzeniu 25-letnia matka i 30-letni ojciec zostali zatrzymani przez policjantów, a jak wykazało badanie oboje także znajdowali się pod wpływem narkotyków. W wyniku sprawdzenia mieszkania tych osób odnaleziono i zabezpieczono środki odurzające. Oboje zatrzymanych, na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego, usłyszało prokuratorskie zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku Policji i prokuratury i zastosował wobec rodziców dziecka środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Na szczęście życiu dziecka nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Podejrzani odpowiedzą teraz za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osoby nad którą sprawuje opiekę, a czyn ten zagrożony jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Ojciec dodatkowo odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz za posiadanie narkotyków.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button