REPREZENTACJASPORTY WALKI

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata MMA 2023. Polska reprezentacja z czterema medalami

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata IMMAF 2023 polska reprezentacja wywalczyła cztery medale, w tym dwa złote i dwa brązowe.

W klasyfikacji medalowej Polska zajęła ósme miejsce.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 odbyły się w dniach od 2 do 5 sierpnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Było to kolejne międzynarodowe wydarzenie, w którym wzięła udział reprezentacja Polski, ale pierwsze, na które Stowarzyszenie MMA Polska powołało kadrę kadetów, czyli młodzież od 12 do 17 roku życia. Dziesiątka polskich reprezentantów pod wodzę trenera Emila Różewskiego rywalizowała w kategoriach 14-15 lat i 16-17. Młodzi zawodnicy stoczyli łącznie 30 pojedynków, z których 20 wygrali. Już w drugim dniu zawodów po zaciętej, całodniowej rywalizacji Ksawery Mosing i Aleksander Szmaj dotarli do finałów i wywalczyli złote medale w swoich kategoriach wagowych. Spośród pań natomiast na podium stanęła Julia Lewandowska, która zdobyła brązowy krążek. Trzeci dzień walk przyniósł kolejny sukces, czyli brązowy medal wywalczony przez Amelię Kubiak. Z czterem krążkami Polska reprezentacja zajęła ósme miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw. Pierwsze trzy miejsca w tym zestawieniu zajęły: Ukraina, USA i Tadżykistan.

Polscy medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Świata IMMAF 2023:

• Ksawery Mosing (kategoria: 14-15 lat, 44 kg) – medal złoty
  • Aleksander Szmaj (kategoria: 14-15 lat, 72 kg) – medal złoty
  • Julia Lewandowska (kategoria: 14-15 lat, 62 kg) – medal brązowy
  • Amelia Kubiak (kategoria: 16-17 lat, 65,8 kg) – medal brązowy

Kolejny brąz dla Polski na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata MMA 2023

W trzecim dniu zmagań Młodzieżowych Mistrzostw Świata IMMAF 2023 polska reprezentacja dołożyła brązowy medal do swoich wcześniejszych osiągnięć. Po trzech dniach zawodów reprezentanci Polski mają już w swoim dorobku dwa medale złote i dwa brązowe.

MŚ w MMA. Amelia Kubiak (fot. org.)

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 rozpoczęły się 2 sierpnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W trzecim dniu zmagań do rywalizacji stanęli zawodnicy w wieku 16-17 lat. Starcia rozgrywane były na dystansie trzech 2-minutowych rund. W tej kategorii wiekowej wystartowała dwójka młodych zawodników z Polski: Amelia Kubiak i Bartosz Balcerzak. Amelia stoczyła cztery pojedynki, z których dwa wygrała i wywalczyła brązowy medal w wadze piórkowej. Bartosz Balcerzak, który wygrał efektownie pierwsze starcie, w drugim musiał uznać wyższość rywala i nie wyszedł z grupy rywalizującej w kategorii słomkowej. Tym samym po trzech dniach zawodów reprezentanci Polski mają już w swoim dorobku dwa medale złote i dwa brązowe. W sobotę do rywalizacji wejdzie ostatni kadrowicz, Paweł Jeliński, który zawalczy o medal w kategorii piórkowej.

Oficjalne wyniki walk Polaków z trzecim dniu mistrzostw:

Kategoria: 65,8kg

Frida Sofia Covarrubias Vigueras (Meksyk) pokonała Amelię Kubiak przez jednogłośną decyzję sędziów
Amelia Kubiak pokonała Anastasiię Artiukh (Ukraina) przez jednogłośną decyzję sędziów
Alisiia Stoianovska pokonała Amelię Kubiak przez jednogłośną decyzję sędziów
Amelia Kubiak pokonała Arnikę Shakoori (Iran) przez jednogłośną decyzję sędziów

Kategoria: 52,2kg

Bartosz Balcerzak pokonał Kaydena Wessona (RPA) przez poddanie, balacha, 01:41, runda 1
Yegor Zheltov (Kazachstan) pokonał Bartosza Balcerzaka przez jednogłośną decyzję sędziów

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 odbyły się w dniach od 2 do 5 sierpnia w Abu Zabi w hali Mubadala Arena. Zawody zgromadziły 635 sportowców z ponad 40 krajów. Turniej jest kolejnym międzynarodowym wydarzeniem, w którym bierze udział reprezentacja Polski, ale też pierwszym, na które Stowarzyszenie MMA Polska powołało kadrę kadetów, czyli młodzież od 12 do 17 roku życia. Reprezentanci rywalizują pod wodzę trenera i selekcjonera kadry, Emila Różewskiego.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 odbyły się w Abu Zabi w hali Mubadala Arena. Zawody zgromadziły 635 sportowców z ponad 40 krajów i były największym tego typu wydarzeniem w historii organizacji International Mixed Martial Arts Federation, która zajmuje się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA na świecie. Jednym z głównych celów IMMAF jest wprowadzenie tej dyscypliny sportu na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu. Przygotowuje zawody kontynentalne i mistrzostwa świata. Zeszłoroczne zawody, które również odbyły się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zgromadziły blisko 500 sportowców z ponad 40 krajów.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 były szóstym międzynarodowym wydarzeniem, na które kadrę Polski powołało Stowarzyszenie MMA Polska. Do tej pory powoływano juniorską reprezentację, która zdobyła 22 medale imprez przygotowywanych przez International Mixed Martial Arts Federation. W tym roku kadra Polski zostanie również powołana na zawody juniorów i seniorów. Po wakacjach reprezentanci wezmą udział w mistrzostwach Europy i świata.