SPORTY WALKI

KnockOut Boxing Night 4 w Zakopanem: „Diablo” Włodarczyk vs Al Sands „Haitańska Pokusa”

KnockOut Boxing Night 4

6 października na gali Nosalowy Dwór KnockOut Boxing Night 4 w Zakopanem powróci Krzysztof „Diablo” Włodarczyk.

Rywalem dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej będzie obdarzony potężnym uderzeniem Al Sands. Pięściarz nazywany „Haitańską Pokusą” z 20 zwycięskich walk aż 18 rozstrzygnął przed czasem.

– Spodziewam się z jego strony mocnej ofensywy, bo wiem, że nie ma nic do stracenia, a zyskać może wiele. Ma wysoki współczynnik nokautów. Na pewno w ringu będzie się działo, bo ja lubię rywali, którzy idą po nokaut – przekonuje „Diablo”, który w swoim poprzednim występie wypunktował groźnego Olanrewaju Durodolę.

Podczas zakopiańskiej gali kibicom zaprezentują się także niepokonani jako zawodowcy Patryk Szymański i Łukasz Różański oraz niezwykle utalentowany Fiodor Czerkaszyn, który skrzyżuje rękawice z twardym Bartłomiejem Grafką.

Podopieczny Fiodora Łapina do jesiennego startu szykował się, sparując w Wielkiej Brytanii z zawodnikami ścisłej światowej czołówki, między innymi finalistą prestiżowego turnieju World Boxing Super Series Callumem Smithem.

– To był bardzo udany wyjazd, bo miałem okazję sprawdzić się z najlepszymi, dało mi to możliwość określenia, w jakim miejscu sportowo się aktualnie znajduję. Myślę, że wypadłem dobrze i w pełni zmotywowany przystąpię do walki – mówi błyskawicznie nokautujący swoich oponentów Czerkaszyn.

W Zakopanem między linami zaprezentują się także m.in. Fiodor Czerkaszyn, Patryk Szymański, Damian Kiwior i Łukasz Różański.

Wszystkie pojedynku Czerkaszyn rozstrzygnął błyskawicznie, a żaden rywal nie wytrzymał z nim między linami nawet dwóch rund. W Zakopanem na jego drodze stanie doświadczony i twardy Bartłomiej Grafka.

– To będzie dla mnie wyzwanie. Grafka to naprawdę dobry pięściarz, jest wojownikiem, który nigdy się nie poddaje. Cieszę się, bo chcę sprawdzać się z coraz mocniejszymi rywalami – mówi Czerkaszyn, który część przygotowań do występu na gali organizowanej w pięknym resorcie Nosalowy Dwór, spędził na Wyspach Brytyjskich.

W Anglii polsko-ukraiński diament miał okazję sparować m.in. ze świeżo upieczonym mistrzem świata wagi super średniej Callumem Smithem. Udane sparingi z Brytyjczykiem zapowiadają, że forma, którą Czerkaszyn przygotował na walkę w Zakopanem, może pozytywnie zaskoczyć nawet największych entuzjastów jego talentu.

Kibice w stolicy Tatr zobaczą między linami także m.in. debiutującego w kategorii średniej Patryka Szymańskiego, boksującego w wadze ciężkiej Łukasza Różańskiego oraz Damiana Kiwiora.

Ceremonia ważenia zaplanowana jest 5 października o godz. 15:00 w kawiarni Panoramika.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button