SPORTY WALKI

Mistrzostwa Europy Juniorów w boksie. Kinga Krówka ma już medal

Polscy zawodnicy

Rok temu Kinga Krówka zdobyła złoto w kategorii 60 kg, a dzisiaj zapewniła sobie medal w wadze 63 kg w Mistrzostwach Europy Juniorów w boksie.

Tegoroczny turniej odbywa się w chorwackim Porecu.

We wtorkowej walce ćwierćfinałowej reprezentantka Polski wygrała przez RSC w 3 rundzie z Gruzinką Aną Kvedelidze. Do momentu przerwania pojedynku nasza zawodniczka wysoko wygrywała na punkty na kartach wszystkich sędziów.

W piątkowym półfinale Kinga Krówka spotka się z Irlandką Avą Rose Henry Lyndon, która dziś również przed czasem pokonała Węgierkę Viktorią Muncz.

We wtorek na chorwackim ringu zobaczymy jeszcze Oskara Grodzickiego (54 kg) w 1/8 finału z Estończykiem Romanem Budikovem oraz Miłosz Korcyla (63,5 kg) w 1/8 finału z Izraelczykiem Vladyslavem Pihorem.

Oskar Grodzicki o krok od medalu

Oskar Grodzicki (54 kg) pokonał na punkty 5:0 Estończyka Romana Budikova i awansował do ćwierćfinału Mistrzostwach Europy Juniorów w chorwackim Porecu. Tylko jedno zwycięstwo dzieli go od podium.

O medal zmierzy się z Rumunem Fabianem-Mihai Stroe. Walka odbędzie się w czwartek, 11 kwietnia.

W poprzednim roku Oskar Grodzicki świetnie boksował w kadetach, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Europy w kategorii 50 kg i brązowy Mistrzostw Świata w wadze 52 kg.

Dzisiaj na ringu w Porecu nie powiodło się Miłoszowi Korcylowi (63,5 kg), który w 1/8 finału przegrał na punkty z Izraelczykiem Vladyslavem Pihorem.

Wcześniej olbrzymią radość kibicom sprawiła występująca w kat. 63 kg Kinga Krówka. Pokonała przez RSC w 3 rundzie Gruzinkę Anę Kvedelidze i jest już w strefie medalowej.

W tamtym roku Kinga Krówka została Mistrzynią Europy Juniorek w wadze 60 kg.