SPORTY WALKI

Mistrzostwa Europy MMA 2024. Trzy wygrane Polaków

IMMAF 2024

W kolejnym dniu Mistrzostw Europy IMMAF 2024 rywalizowali trzej zawodnicy z Polski.

Wszyscy wygrali swoje walki i przeszli do dalszego etapu medalowych zmagań.

W drugim dniu zmagań juniorów i seniorów podczas Mistrzostw Europy IMMAF 2024 w rywalizacji z polskiej kadry wzięli udział trzej zawodnicy. Walki rozpoczął Mateusz Mitko, który pięknym stylu odprawił rywala już w pierwszej rundzie pojedynku.


Po nim do rywalizacji dołączyli Nikodem Miastkowski i Patryk Wolski. Obaj Polacy wygrali swoje pojedynki na punkty. Dzięki dzisiejszym wygranym wszyscy zawodnicy trafili do ćwierćfinałów.

Oficjalne wyniki walk:

Seniorzy
Waga: 77,1 kg – Mateusz Mitko pokonał Michala Vodáka (Czechy) przez TKO (ciosy), 01:43
Waga: 65,8 kg – Nikodem Miastkowski pokonała Gerarda Ryana (Irlandia) przez jednogłośną decyzję sędziów (2 x 29-28, 30-27)

Juniorzy:
Waga: 83,9 Patryk Wolski pokonał Ivana Panica (Serbia) przez niejednogłośną decyzję sędziów (2 x 29-28, 28-29)

Mistrzostwa Europy IMMAF 2024 odbywają się w dniach od 29 marca do 6 kwietnia w Belgradzie w Ranko Žeravica Sports Hall. W zawodach bierze udział ponad 500 zawodników z 35 krajów. International Mixed Martial Arts Federation jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button