SPORTY WALKI

Mistrzostwa Europy. Polscy bokserzy walczą w Belgradzie

Serbia

Za nami losowanie seniorskich Mistrzostw Europy (18-28 kwietnia) w Belgradzie.

W czwartek 18 kwietnia, pierwszym dniu turnieju, boksować będzie dwóch reprezentantów Polski: Jakub Krzpiet 57 kg oraz Olaf Pera 92 kg.

Na ringu B, w sesji rozpoczynającej się o g. 15:00 Jakub Krzpiet spotka się z Albańczykiem Ani Haxhillarim (walka numer 2), a Olaf Pera ze Słowakiem Davidem Michalkiem (ostatni, 10 pojedynek).

W przypadku zwycięstw Polaków, Jakub Krzpiet zmierzy się w 1/8 finału z Ormianinem Arturem Bazeyanem (21.04), zaś Olaf Pera z innym pięściarzem z Armenii Narekiem Manasyanem (20.04) i to również będzie 1/8 finału.

Krzpiet wygrał swój pojedynek. Pera jeszcze nie walczył…

Kiedy pierwsze pojedynki stoczą inni nasi reprezentanci? W piątek walczą Jakub Sulęcki 60 kg i Michał Jarliński 75 kg, w sobotę Mateusz Urban 70 kg i Mukhemed Ali Romański 80 kg, w niedzielę Mateusz Grejber 67 kg i Patryk Borucki 86 kg. Z kolei Jakub Słomiński ma zaplanowany ćwierćfinał w wadze 48 kg na 24 kwietnia.

W zawodach kobiet wystąpią: 50 kg Natalia Kuczewska, 52 kg Nikola Prymaczenko, 54 kg Wiktoria Rogalińska, 57 kg Żaklina Kociołek, 60 kg Sandra Kruk, 70 kg Barbara Marcinkowska, 75 kg Oliwia Toborek.

W poniedziałek boksuje pięć pierwszych wymienionych zawodniczek, a we wtorek Barbara Marcinkowska i Oliwia Toborek. W ćwierćfinale jest Barbara Marcinkowska, a pozostałe Polki zaczną start w serbskiej stolicy w 1/8 finału.

Kadra na ME

W serbskiej stolicy wystąpi 16-osobowa kadra narodowa, w której znaleźli się:

  • 48 kg Jakub Słomiński, 57 kg Jakub Krzpiet, 60 kg Jakub Sulęcki, 67 kg Mateusz Grejber, 71 kg Mateusz Urban, 75 kg Michał Jarliński, 80 kg Mukhemed Ali Romański, 86 kg Patryk Borucki, 92 kg Olaf Pera,
  • 50 kg Natalia Kuczewska, 52 kg Nikola Prymaczenko, 54 kg Wiktoria Rogalińska, 57 kg Żaklina Kociołek, 60 kg Sandra Kruk, 70 kg Barbara Marcinkowska, 75 kg Oliwia Toborek.

Poprzednie seniorskie Mistrzostwa Europy odbyły się w 2022 roku – mężczyźni rywalizowali w Erywaniu, a kobiety w Budvie.

W Armenii brązowe medale zdobyli Jakub Słomiński (48 kg) i Tomasz Niedźwiecki (86 kg). Z kolei na czarnogórskim ringu Wicemistrzostwo Europy wywalczyły Aneta Rygielska (66 kg), Elżbieta Wójcik (75 kg) i Martyna Jancelewicz (81 kg).

Aneta Rygielska i Elżbieta Wójcik, a także Julia Szermeta (57 kg), zakwalifikowały się już na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Po ME w Belgradzie, trenerzy reprezentacji Tomasz Dylak i Grzegorz Proksa ogłoszą składy na drugi turniej kwalifikacyjny do IO, który odbędzie się w Tajlandii.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button