SPORTY WALKI

Julia Oleś mistrzynią Europy. Polscy bokserzy wracają z 5 medalami

Chorwacja

Rybniczanka Julia Oleś (Garda Gierałtowice) na ringu w chorwackim Porecu została mistrzynią Europy Juniorek w kategorii 81 kg.

W niedzielnym finale reprezentantka Polski wygrała zdecydowanie 5:0 z Bułgarką Aleyną Mehmed. W ostatniej rundzie rywalka była liczona przez sędziego.

Rok temu obie zawodniczki stanęły na trzecim stopniu podium MEJ.

We wcześniejszych pojedynkach Julia Oleś pokonała w Porecu Turczynkę Sudenur Arslan i Ukrainkę Yelizavetę Bezverkhnię.

Brązowe medale w MEJ w Chorwacji zdobyli: 51 kg Mateusz Szczoczarz (KS Olimp-Boks Osielsko) i 75 kg Fabian Urbański (Skorpion Szczecin), 63 kg Kinga Krówka (Sporty Walki Gostyń) i +81 kg Sandra Van Der Zanden (Pomorzanin Toruń)

W sztabie szkoleniowym byli: juniorki – Kamil Gorząd trener kadry narodowej, Łukasz Butryński, Michał Kosowicz trenerzy współpracujący z PZB, Mateusz Baziór trener mentalny; juniorzy – Dariusz Kochanowski trener kadry narodowej, Cezary Rzepnicki trener współpracujący z PZB. W turnieju MEJ sędziował Ariel Środa.

W ubiegłym roku Fabian Urbański (70 kg) został pierwszym polskim Mistrzem Świata Kadetów w boksie. Z kolei w ME wywalczył brąz. W Mistrzostwach Europy Juniorek złoto zdobyła Kinga Krówka (60 kg), a wśród brązowych medalistek były m.in. Julia Oleś (81 kg) i Sandra Van Der Zanden (+81kg).

Mistrzostwa Europy Juniorów: Mateusz Szczoczarz i Fabian Urbański brązowymi medalistami

Występujący w kategoriach 51 kg Mateusz Szczoczarz i 75 kg Fabian Urbański zdobyli brązowe medale w Mistrzostwach Europy Juniorów.

W wieczornej serii walk półfinałowych (13 kwietnia) jako pierwszy z Polaków boksował Mateusz Szczoczarz z Ormianinem Davitem Safaryanem. Nasz pięściarz przegrywał 0:3 po dwóch rundach, ale ostatnie starcie wygrał 4:1, Nie stało nie wystarczyło to do awansu do finału. Ostatecznie w całym pojedynku poniósł porażkę 1:4.

Z kolei Mistrz Świata Kadetów Fabian Urbański przegrał z wysokim Ukraińcem Nikitą Zakharchenko 0:5.

Po brązowe krążki sięgnęły z kobiecej reprezentacji Kinga Krówka (63 kg) i Sandra Van Der Zanden (+81 kg).

Biało-czerwoni wrócą z Chorwacji do Polski z 5 krążkami.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button