SPORTY WALKI

Mistrzostwa Europy w Porecu. Polskie bokserki z trzema medalami

Chorwacja

W wieczornej serii walk ćwierćfinałowych zwycięstwo odniosła Julia Oleś (81 kg) i tym samym zdobyła trzeci medal dla Polski w Mistrzostwach Europy Juniorów w chorwackim Porecu.

Julia Oleś wygrała z Turczynką Sudenur Arslan. Pojedynek toczył się pod dyktando Polski, która wysoko prowadziła na punkty. Walka zakończyła się w momencie, kiedy z narożnika Turczynki został rzucony ręcznik. Do ostatniego gongu brakowało kilka sekund.

W piątkowym półfinale Julia Oleś spotka się z Ukrainką Yelyzavetą Bezverkhnią.

Wcześniej medale w MEJ 2024 zapewniły sobie Kinga Krówka (63 kg) i Sandra Van Der Zanden (+81 kg). Pojedynki o finał także stoczą 11 kwietnia.

Dla każdej z nich to drugi w karierze medal Mistrzostw Europy Juniorów. W ubiegłym roku Kinga Krówka sięgnęła po złoto w 60 kg, a pozostałe polskie zawodniczki – po brąz.

We wtorek, w drugiej serii 1/4 finału porażki w 3 rundach ponieśli: 70 kg Emilia Koterska z Ukrainką Anastasią Taran i 92 kg Patryk Kluska z Bułgarem Roselinem Bachevskim.

10 kwietnia. Mistrzostwa Europy Juniorów: drugi medal Sandry Van Der Zanden

Sandra Van Der Zanden (+81 kg) awansowała do półfinału i zapewniła sobie drugi medal na Mistrzostwach Europy Juniorów.

Rok temu zdobyła brąz w MEJ. Dzisiaj wygrała na punkty z Rumunką Eleną Platon i też ma zagwarantowany co najmniej brązowy krążek. W piątkowym półfinale Polka spotka się z Turczynką Kethuda Havva.

Mistrzostwa Europy Juniorów – Sandra Van Der Zanden (fot. PZB)

W środowym ćwierćfinale Sandra Van Der Zanden triumfowała 4:0, zwyciężając w każdej rundzie (4:1, 5:0, 5:0).

Bardzo blisko podium była także występująca w kategorii 52 kg Martyna Koczkodaj. Z Irlandką Grace Conway Dowling prowadziła 2:0 po dwóch rundach, ale niestety ostatecznie przegrała wskazaniem sędziów.

W innej walce ćwierćfinałowej, w wadze 50 kg Natalia Niewiadomska poniosła porażkę z Serbką Sanją Mitić.

Przypomnijmy, że wczoraj medal zagwarantowała sobie Kinga Krówka w kat. 63 kg. Przed rokiem została Mistrzynią Europy Juniorek w wadze 60 kg.

Dziś, tj. 10 kwietnia w drugiej serii 1/4 finału wystąpią: 70 kg Emilia Koterska z Ukrainką Anastasią Taran, 81 kg Julia Oleś z Turczynką Sudenur Arslan, 92 kg Patryk Kluska z Bułgarem Roselinem Bachevskim.

11 kwietnia. Mateusz Szczoczarz i Fabian Urbański w strefie medalowej

Mateusz Szczoczarz (51 kg) i Fabian Urbański (75 kg) są kolejnymi reprezentantami Polski, których zobaczymy na podium odbywających się w chorwackim Porecu Mistrzostw Europy Juniorów.

W walkach ćwierćfinałowych Mateusz Szczoczarz wygrał z Rumunem George Maradinem 5:0, a Mistrz Świata Kadetów Fabian Urbański z Ormianinem Albertem Harutyunyanem 5:0.

W piątkowych półfinałach Polacy spotkają się – odpowiednio – z inny pięściarzem z Armenii Davitem Safaryanem oraz Ukraińcem Nikitą Zakharchenko.

Wcześniej medale zapewniły sobie: Kinga Krówka (63 kg), Julia Oleś (81 kg) i Sandra Van Der Zanden (+81 kg).

Na miejscach 5-8 sklasyfikowany został Igor Rondoś (80 kg), który przegrał z Włochem Christianem Sarsillim. W drugiej rundzie nasz bokser triumfował 3:2, a na kartach sędziów było 1:0 dla przeciwnika. Niestety ostatnia runda należała do Sarsillego.

Dziś w drugiej serii kolejna szansa na medal dla biało-czerwonych – w kategorii 54 kg Oskar Grodzicki spotka się z Rumunem Fabianem-Mihai Stroe.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button