CIEKAWOSTKI

Dzień Kawy. Kawiarnia najlepszym miejscem na pierwszą randkę

Dla ponad połowy Polaków kawiarnia to najlepsze miejsce na pierwszą randkę

Wyniki nowych badań pokazują, że kawiarnia to najlepszy pomysł na pierwszą randkę. To miejsce wskazało aż 57% polskich singli.

  • Dane pojawiają się w samą porę na Dzień Kawy obchodzony w Polsce 29 września oraz Międzynarodowy Dzień Kawy przypadający na 1 października.
  • Kawa idealnie wpisuje się w obecne trendy randkowe: „dawn dating” – spotkań w godzinach porannych oraz „dry dating” – randek bez alkoholu.

Polacy uważają, że spotkania przy kawie to wciąż najlepszy sposób na randkę – wynika z nowego badania.

57% polskich singli uważa, że kawiarnia to najlepszy pomysł na pierwsze spotkanie – obalając tym samym przekonanie, że rozmowy przy małej czarnej lub dużej białej są już staromodne. Nowe wyniki badań pojawiają się w samą porę na Dzień Kawy obchodzony w Polsce 29 września oraz na jej międzynarodowe święto, przypadające na 1 października.

Pierwsze randki często bywają stresujące, ale wybór klimatycznej kawiarni sprawi, że będą one bardziej luźne, stosunkowo niedrogie, a także nie będą zobowiązywały do długiego szykowania się, siedzenia do późnych godzin nocnych czy picia licznych koktajli.

Badanie pokazuje, że poranne spotkania są coraz popularniejsze, a połowa singli była już na randce przed 10 rano lub chciałaby się na taką wybrać. Trend ten określany jest jako „dawn dating”, czyli randkowanie o świcie i spotkania w kawiarniach doskonale do niego pasują. Jedna trzecia singli wskazuje, że takie randki są fajnym sposobem na rozpoczęcie dnia, zauważając, że o tej porze mają o wiele więcej energii. Jednak największy odsetek – 43% – lubi poranne spotkania, bo nie ma wtedy oczekiwania, by pić alkohol!

Rośnie też trend randkowy „dry dating”, w którym chodzi właśnie o spotkania na trzeźwo. Aż 52% ankietowanych singli było zainteresowanych randkami bez alkoholu i to jest świetna wiadomość, bo choć procenty rozluźniają, to wpływają także na podejmowanie pochopnych decyzji. Idealną alternatywą może być spotkanie właśnie przy kawie, które daje singlom szansę na lepsze poznanie drugiej osoby i sprawdzenie, czy mają wspólne zainteresowania. Kofeina nie tylko daje ten ważny zastrzyk energii, ale przyczynia się także do produkcji dopaminy – hormonu, który sprawia, że czujemy się szczęśliwi.

Randka przy kawie wcale nie musi być stereotypowa i banalna. Porcja wskazówek, jakie spotkanie zaplanować, w zależności od typu osoby, z którą się widzimy:

  1. Ruch to zdrowie – aż 61% Polaków lubi aktywne randki – np. w formie spaceru – dlaczego więc nie zorganizować wczesnoporannej randki przy kawie na świeżym powietrzu? To świetna opcja dla osób posiadających psy, bo interakcje społeczne między ludźmi i ich psami zwiększają poziom hormonu dobrego samopoczucia – oksytocyny.
  2. Niezwykłe warsztaty – 1/5 polskich singli preferuje randki, które są szalone i nieprzewidywalne lub z aktywnościami, których nie mieli okazji wcześniej doświadczyć. Warsztaty z baristą są świetną rozrywką, a wspólne odkrywanie ciekawych faktów pomaga zacieśniać relacje.
  3. Wszędzie dobrze, ale w sieci najlepiej – kreatywność jest świetna, ale jeśli Twoja randka jest w grupie 6% osób, które lubią starannie zaplanowane spotkania, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wizyta w popularnej sieci kawiarni. Znajome miejsce, znane menu i gwarantowane jesienią dyniowe latte stworzą przyjazny grunt do dalszego poznawania się.

(pras.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button