POZNAŃ

Chciał ostrzec przed policją. Mrugnął światłami do nieoznakowanego radiowozu

Wielkopolska

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie natknęli się na kierowce, który… chciał ich ostrzec przed policyjną kontrolą.

Funkcjonariusze prowadzili pomiar prędkości w nieoznakowanym radiowozie. Kierowca osobowego mercedesa „mrugał” światłami do jadących z naprzeciwka aut. Miał pecha, bo postanowił ostrzec mundurowych. Policjanci szybko go zatrzymali. Mieszkaniec powiatu złotowskiego za korzystanie ze świateł drogowych w sposób niezgodny z przepisami został ukarany 200 zł mandatem i otrzymał 3 pkt karne.

Cała historia wydarzyła się na drodze wojewódzkiej nr 188 w miejscowości Skórka, gdzie policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość z jaką kierowcy poruszają się w obszarze zabudowanym.

Kierowca mercedesa został zatrzymany właśnie po spotkaniu z nieoznakowanym radiowozem. Mrugnął w jego kierunku by ostrzec przed stojącym niedaleko patrolem policji. Widząc to mundurowi postanowili zawrócić i zatrzymać mrugającego mercedesa. Kierowco ostrzeganie przed patrolami policji może mieć poważne skutki. Z pewnością motywem ostrzegania nie jest chęć poprawy bezpieczeństwa. Nigdy bowiem nie wiemy, czy nie mrugamy akurat do osoby nietrzeźwej, poszukiwanej lub przewożącej na przykład skradzione przedmioty. Ostrzegając możemy sprawić, że taka osoba uniknie odpowiedzialności.

Policjanci ruchu drogowego, nie zatrzymują przecież kierowców jeżdżących zgodnie z przepisami, ale tych, którzy tego nie robią, a więc są zagrożeniem dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco – mrugając długimi – dajesz przyzwolenie na łamanie przepisów, brawurę lub pomagasz przestępcy.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button