MUZYKA

Agnieszka Wiechnik niczym Beata Kozidrak? Utwór, który czekał aż 27 lat…

„Ty Wiesz”

Agnieszka Wiechnik w utworze, który czekał na swoją premierę aż 27 lat.

Artystka nie boi się sięgać po naprawdę mocne brzmienia. Jej najnowsza premiera to utwór z niesamowitą historią, który czekał aż 27 lat, by po raz pierwszy ujrzeć światło dzienne.

16 marca Agnieszka obchodziła 38 urodziny i taki prezent sobie zrobiła.

Jego tytuł to „Ty Wiesz”, a oryginalnie został napisany przez ówczesną wokalistkę (chórek) zespołu Bajm. Jak zabrzmi w obecnych czasach?

Muzyka kultowego już zespołu towarzyszyła Agnieszce Wiechnik od najmłodszych lat. Jej sąsiadem z czasów dzieciństwa był nie kto inny, jak Marek Winiarski – pierwszy gitarzysta Bajmu, który zaszczepił w niej miłość do muzyki i śpiewania. Wzbudzona energia na tyle wyrosła, że z czasem Agnieszka rzeczywiście zawodowo zajęła się muzyką, a także wystąpiła w „Bitwie na głosy” w drużynie Beaty Kozidrak.

„Ty Wiesz” powstało w czasach, gdy wszędzie królowała „Biała armia” i ten klimat jest w nim wciąż żywy. Oryginalnie utwór został napisany przez Luizę Staniec, ówczesną chórzystkę Bajmu, która współpracowała w swojej karierze także z Budką Suflera, Michałem Wiśniewskim, Urszulą, Zdzisławą Sośnicką czy Eweliną Flintą.

Przekaz utworu jest jasny – zawsze warto walczyć o siebie, nawet jeśli sytuacja wydaje się beznadziejna…

Agnieszka Wiechnik – Ty Wiesz (fot. org.)

Wokale nagrano w studiu Bajmu, gdzie Adam Drath, obecny gitarzysta BAJMU, wszystko nadzorował. Każdy może więc być pewny, że poczuje dawną energię, ale w nowym, mocnym i odważnym wykonaniu Agnieszki Wiechnik.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button