MUZYKA

Gesaffelstein z albumem „GAMMA”. Industrialne brzmienie porusza

Muzyka łączy...

Francuski producent techno Gesaffelstein wypuszcza zupełnie nowy trzeci album studyjny.

Choć „GAMMA” zachowuje surowe, industrialne brzmienie Gesaffelsteina, artysta nareszcie znalazł głos – a to za sprawą utalentowanego wokalisty Yana Wagnera.

„GAMMA” otwiera nową erę w karierze Gesaffelsteina. Trwający niecałą godzinę album stanowi radykalną artystyczną propozycję, obok której nie sposób przejść obojętnie. Choć nostalgia wciąż gra główną rolę w jego piosenkach, jest już na zupełnie innym poziomie, niż dotychczas. Gesaffelstein i jego maszyny przywołują znajome dźwięki przeszłości, jednocześnie wysyłając słuchacza w przyszłość.

Wizualną oprawą albumu i zdjęciami zajął się Jordan Hemingway (FKA Twigs, Post Malone, Gucci, Acne Studios) we współpracy z samym artystą. Jakiś czas temu Gesaffelstein podzielił się teledyskiem do utworu „Hard dreams”.

Gesaffelstein powróci w tym roku na festiwal Coachella. Jeśli jego występ w 2019 roku aż tak porwał publikę, aż strach pomyśleć, co szykuje w tym sezonie!

Gesaffelstein współpracował z takimi gigantami jak Ye, The Weeknd, Pharrell, KayCyy, a ostatnio z Lil Nas X przy „J CHRIST”. Przełomowy utwór „Lost in the Fire” z The Weeknd przekroczył miliard streamów. Dodatkowo, w 2015 roku Gesaffelstein skomponował soundtrack do filmu Alice Winocour „Maryland”, który otrzymał nominację na festiwalu w Cannes. Muzyka Gesaffelsteina jest także charakterystycznym już brzmieniem wielkich domów mody.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button