MUZYKA

Doja Cat z albumem „Scarlet 2 CLAUDE”. Klip „MASC” z Teezo Touchdown

Muzyka

Doja Cat powraca z kolejnym wydawnictwem.

Artystka właśnie podzieliła się albumem deluxe „Scarlet 2 CLAUDE”. Premierze towarzyszy klip do jej najnowszego utworu „MASC” we współpracy z Teezo Touchdown.

Teledysk został wyreżyserowany przez Doję i Jamala Petersa oraz nagrany w Los Angeles.

W ubiegłym roku Doja Cat wydała niecierpliwie wyczekiwany czwarty album studyjny „Scarlet”, który spotkał się z uznaniem krytyków. Krążek zawierał takie przeboje, jak „Attention”, „Paint The Town Red” czy „Agora Hills”. Utwór „Paint The Town Red” spędził trzy tygodnie na szczycie listy Billboard Hot 100. Ponadto był #1 przez cztery kolejne tygodnie na liście Billboard Global 200. W lutym uwielbiany przez fanów utwór „Agora Hills” został #1 na liście Top 40 Radio – to już ósmy kawałek Dojy na tej pozycji. Singiel znalazł się również na 7. miejscu listy Billboard Hot 100.

Pod koniec 2023 roku Doja Cat zakończyła pierwszą w historii trasę koncertową po Ameryce Północnej, „The Scarlet Tour”. W tym roku artystka wystąpi jako headlinerka Coachelli, a także uda się w trasę po Europie.

Doja Cat po raz pierwszy zamieściła muzykę na Soundcloudzie w 2013 roku, mając zaledwie 16 lat. Po podpisaniu kontraktu z Kemosabe/RCA w 2014 roku wydała swoją EP-kę „Purrr!”. Wiosną 2018 roku ukazał się jej debiutancki album „Amala”, jednak to sierpniowe wydanie „Mooo!” przyczyniło się do zaistnienia w mainstreamie.

Uznany przez krytyków drugi album „Hot Pink” wydała w listopadzie 2019 roku. Album zawierał utwór „Juicy”, legendarny już przebój „Say So” nominowany do Grammy oraz „Streets”, viralową sensację i ścieżkę dźwiękową Silhouette Challenge, jednego z największych dotychczasowych trendów TikToka. Sukces „Say So”, który znalazł się na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100 i pokrył 6-krotną platyną, wzniósł Doję na szczyt.

Album „Planet Her” z 2021 roku zdobył nagrodę Grammy i zdominował listy przebojów, debiutując na 1. miejscu Billboard Top R&B Albums oraz 2. miejscu Billboard Top 200 i Billboard Top R&B/Hip-Hop Albums, generując największą liczbę streamów w serwisie Spotify w pierwszym dniu dla albumu wydanego przez jakąkolwiek raperkę. Singiel „Kiss Me More” we współpracy z SZA pokrył się 5x platyną, dotarł na 1. miejsce Top 40 i Rhythm radio, a także uzyskał ponad 2,5 miliarda streamów.

Doja Cat ma już sporo statuetek, a także nagrodę Grammy i łącznie 19 nominacji do niej. Ponadto w swojej karierze zdobyła już 20 nominacji do Billboard Music Awards, 17 do MTV VMAs, 9 do AMAs, 9 do BET Awards, 8 do MTV EMAs czy 5 do BMI.

Doja Cat została uznana za jedną z najbardziej wpływowych osób w 2023 roku według TIME100. We wrześniu artystka wystąpiła na gali MTV Video Music Awards, gdzie zdobyła nagrodę VMA za utwór „Attention”. W tym samym miesiącu wydała swój czwarty album studyjny „Scarlet”. Pod koniec 2023 roku Doja zakończyła pierwszą trasę koncertową po Ameryce Północnej.

Dziś Doja ma ponad 28 miliardów streamów na koncie, nagrodę Grammy (oraz 19 nominacji) i wiele, wiele innych prestiżowych osiągnięć. Artystka pojawiła się również na ścieżce dźwiękowej filmu „ELVIS” z piosenką „Vegas”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button