WROCŁAW

Wrocław. Padły strzały, chciał przejechać policjanta. Trwa obława

Poszukiwany

Wrocławska policja ściga kierowcę granatowego Volkswagena Passata.

Mężczyzna poddany rutynowej kontroli drogowej, próbował staranować samochodem policjanta. Padły strzały. Kierującemu Passatem udało się zbiec. Trwa policyjna obława.

Poszukiwany jest kierowca granatowego Passata B5 na wrocławskich tablicach rejestracyjnych.

W czwartek 1 lutego około godziny 14.00 patrol policji zatrzymał w rejonie ulicy Polanowickiej do rutynowej kontroli drogowej przejeżdżający samochód.

– Kiedy policjanci zjechali na pobocze wraz z tym samochodem, jeden z nich wysiadł. Mężczyzna jechał agresywnie w stronę policjanta, chcąc go przejechać. Funkcjonariusz użył broni służbowej. Passat uderzył o radiowóz i odjechał. Nikt nie został poszkodowany. Na ten moment nie mam informacji, by mężczyzna został zatrzymany. Poszukiwania trwają – informuje komisarz Wojciech Jabłoński z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Aktualizacja 2 lutego, godz. 12.10

Jak informuje miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, do zdarzenia doszło przy ulicy Brzostowskiej, bocznej Polanowickiej. Kierowca zatrzymanego pojazdu niegroźnie potrącił policjanta oraz uderzył w radiowóz. Policjanci oddali w kierunku odjeżdżającego pojazdu sześć strzałów.

Około godziny 18.50 w czwartek auto poszukiwanego zostało odnalezione na jednej z sąsiednich ulic. Z informacji przekazanych przez wrocławską policję w piątek rano wynika, że prowadzone są dalsze czynności operacyjne mające na celu zatrzymanie sprawcy.

Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button