WROCŁAW

Wrocław. „Mistrzowie parkowania”. Łamiesz przepisy, dostaniesz mandat

"Kierowcy"

Nazywani są (prześmiewczo) „mistrzami parkowania”, bo ich wiedza na temat tego, gdzie i w jaki sposób zaparkować auto skończyła się na poziomie żłobka.

Niektórzy nazywają ich „świętymi krowami”, bo tacy kierowcy zastawiają chodnik dla pieszych, miejsce dla osób z niepełnosprawnościami, czy też „parkują swoją furę” na trawniku, na przystankach autobusowych, uważając, że im „wszystko wolno”.

Jakie przepisy są nagminnie łamane przez parkujących we Wrocławiu?

  • Najczęściej parkowanie za znakiem B-36 (zakaz zatrzymywania się). Być może dlatego, że mandat to tylko 100 złotych i jeden punkt karny.
  • Nagminne jest też parkowanie na przejściach dla pieszych, blokowanie chodnika tak, że piesi muszą schodzić na jezdnię.
  • Parkowanie na kopercie dla osób niepełnosprawnych, bez uprawnień, też się zdarza. I to wcale nie tak rzadko, choć tu mandat to 800 zł plus 5 punktów karnych, a dodatkowo obligatoryjnie pojazd zostaje odholowany na lawecie. A to dodatkowe koszty – około 250 zł.
  • Kierowcy parkują też na wrocławskich trawnikach, a czasami wjeżdżają do… parków. Za niszczenie roślinności, które jest wykroczeniem, grozi do 500 zł.

(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button