EKSTRAKLASAPIŁKA NOŻNA

Wojciech Stawowy nowym trenerem ŁKS-u. Nowy sztab szkoleniowy

Nowy sztab szkoleniowy Łódzkiego Klubu Sportowego

Poznaliśmy nowego trenera Łódzkiego Klubu Sportowego, a jest nim Wojciech Stawowy.

Funkcję drugiego trenera pełnić będzie natomiast Roland Thomas. Obaj podpisali umowy z „Rycerzami Wiosny” do końca czerwca 2022 roku.

Wojciech Stawowy jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, z którego pochodzi. Jako zawodnik przez całą karierę również związany był z klubami z rodzinnego miasta – jako junior z Cracovią, a jako senior z Nadwiślanem i Hutnikiem. Pracę trenerską nowy opiekun ełkaesiaków rozpoczął z juniorami Wisły Kraków, z którymi dwukrotnie sięgnął po złoto mistrzostw Polski i raz po brązowy medal. W futbolu seniorskim jako szkoleniowiec Stawowy zadebiutował w 1999 roku w Proszowiance Proszowice, którą prowadził do 2002 roku. Wkrótce potem objął Cracovię, z którą rok po roku awansował z trzeciej ligi do Ekstraklasy. Z „Pasami” pracował przez niespełna cztery lata, a jego kolejnym klubem była Arka Gdynia. Gdyńskim zespołem Stawowy dowodził przez blisko dwa lata, a następnym przystankiem w jego trenerskiej karierze okazał się Górnik Łęczna. Później 54-letni obecnie szkoleniowiec kierował jeszcze GKS-em Katowice, ponownie Cracovią, Miedzią Legnica i Widzewem. Przez ostatnie pięć lat Stawowy był natomiast dyrektorem sportowym Escoli Varsovia, czyli stołecznej akademii piłkarskiej działającej pod patronatem FC Barcelona.

Roland Thomas ma 24 lata. Pochodzi z Warszawy, a jako zawodnik występował m.in. w Varsovii oraz Olimpii Warszawa. W stołecznej Olimpii mający nigeryjskie korzenie Thomas zaczynał też pracę trenerską. Przez ostatnie pięć lat pracował natomiast jako szkoleniowiec w Escoli Varsovia, gdzie opiekował się m.in. grupami U6-U-12, U16-U17 i drużyną seniorów, a w minionych miesiącach zespołem do lat 15, występującym w Centralnej Lidze Juniorów.

Oprócz Wojciecha Stawowego i Rolanda Thomasa sztab szkoleniowy ŁKS-u tworzyć będą: Marcin Pogorzała (asystent), Jacek Janowski (trener bramkarzy), dr Rafał Długozima (lekarz) Marek Jędrzejewski (fizjoterapeuta), Damian Krajewski (fizjoterapeuta), Marcin Kwiatkowski (fizjoterapeuta) oraz Jacek Żałoba (kierownik klubu).
(ŁKS)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button