PIŁKA NOŻNA

Historyczna pierwsza kolejka sezonu. Zmagania w Blind Football League rozpoczęte

Blind Football League

Ubiegły weekend był przełomowym czasem dla Blind Footballu w Polsce.

W Krakowie rozegrano bowiem historyczną pierwszą kolejkę sezonu Blind Football – rodzimych rozgrywek ligowych.

Dla wszystkich ludzi związanych z Blind Footballem od samych początków marzeniem była organizacja rozgrywek ligowych, dzięki którym można byłoby wyłonić najlepszą drużynę w kraju. Owszem, pojawiały się różnego rodzaju turnieje, ale Blind Football League to ogromny przełom dla całej dyscypliny. Dyscypliny, która przecież rozwija się bardzo dynamicznie. W ubiegły weekend w Krakowie miejsce miała pierwsza kolejka rozgrywek ligowych, do której przystąpiło pięć drużyn – Wisła Kraków BF, Warta Poznań BF, Rekord Bielsko-Biała BF, Niezłomni Zabrze BF oraz Śląsk Wrocław BF.

Zasady rozgrywek są dość proste – pięć klubów, 20 spotkań, trzy kolejki i tylko jeden mistrz. W Małopolsce rozegrano siedem spotkań, z czego w dwóch udział brała drużyna Śląska. Oficjalny debiut można zaliczyć na szóstkę z plusem! Trójkolorowi w fenomenalnym stylu pokonali Rekord Bielsko-Biała aż 6:0. Na listę strzelców wpisali się Marcin Lubczyk, Adrian Słoninka oraz Maks Łysyk. Każdy z nich popisał się dubletem. Cieszy też, iż szanse na boisku otrzymali wszyscy zawodnicy. Niestety, natomiast w drugim spotkaniu Śląsk musiał uznać wyższość Wisły. Gospodarze po zaciętym boju wygrali 1:0. Wrocławianie dzielnie walczyli do samego końca o urwanie choćby punktu i mimo niekorzystnego rezultatu, zasługują na słowa pochwały.

Wyniki pierwszej kolejki Blind Football League:

Warta Poznań BF – Wisła Kraków BF 0:4
Śląsk Wrocław BF – Rekord Bielsko-Biała BF 6:0
Warta Poznań BF – Niezmłomni Zabrze BF 3:0
Niezłomni Zabrze BF – Rekord Bielsko-Biała BF 0:0
Wisła Kraków BF – Śląsk Wrocław BF 1:0
Rekord Bielsko-Biała BF – Warta Poznań BF 0:1
Wisła Kraków BF – Niezłomni Zabrze BF 6:0

Po pierwszej kolejce ligowej liderem jest niepokonana Wisła Kraków, natomiast to dopiero początek ogromnych emocji. Druga runda zmagań zaplanowana 8-9 czerwca odbędzie się we Wrocławiu na stadionie DSOSW nr 13 przy ulicy Kamiennogórskiej 16. Zapraszamy do wspierania i kibicowania!

3. Kolejka

7-8.09.2024 / Kraków / Stadion: MOS Kraków Zachód (Plac Na Groblach 23)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button