EKSTRAKLASAPIŁKA NOŻNA

Gonçalo Feio nowym trenerem Legii Warszawa

Ekstraklasa

34-letni Portugalczyk Gonçalo Feio został nowym trenerem Legii Warszawa.

Związał się z klubem kontraktem do końca sezonu 2024/25.

Gonçalo Feio do marca br. prowadził Motor Lublin, z którym awansował z II do I ligi. Przez wiele lat był asystentem trenerów m.in. w Rakowie Częstochowa i Wiśle Kraków oraz analitykiem Legii Warszawa. Był też trenerem w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, gdzie zaczynał karierę trenerską.

– Identyfikujemy Gonçalo Feio jako jednego z najlepszych trenerów młodego pokolenia w Polsce, który ma odpowiednie umiejętności, ambicję, wiedzę i talent do prowadzenia zespołów mających wysokie aspiracje. Bardzo nam zależy ma poprawie obecnego miejsca w tabeli oraz stałym rozwoju drużyny i zawodników – powiedział dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.


– Gonçalo Feio został trenerem w bardzo młodym wieku, ukończył kurs UEFA Pro, zdobył już doświadczenie w kilku klubach. Jest silnie nastawiony na rozwój i chce rozwijać środowisko w jakim pracuje. Liczę, że jego cechy i idea gry pozwolą zespołowi uwolnić jego potencjał i tchnąć nową energię. Błyskawicznie przystępujemy do pracy i przygotowań do najbliższego meczu – dodał dyrektor sportowy Legii.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button