PIŁKA NOŻNA

Liga Mistrzów UEFA. Real Madryt i Borussia Dortmund w finale

Liga Mistrzów 2023/2024

Real Madryt pokonał Bayern Monachium 2:1 w Lidze Mistrzów UEFA na Estadio Santiago Bernabeu.

Był to rewanżowy mecz półfinałowy tych rozgrywek.

Zatem Real Madryt zmierzy się z Borussią Dortmund w finale, który zaplanowano 1 czerwca na stadionie Wembley w Londynie.

Wcześniej w Monachium padł remis 2:2.

Królewscy do 88. minuty przegrywali z Bayernem 0:1. Potem obudzili się i zdobyli dwie bramki.

W środowy wieczór doszło do kontrowersji. W 112. minucie obrońca Bawarczyków Matthijs de Ligt strzelił gola. Wtedy spalonego odgwizdał Szymon Marciniak. Polak nie czekał jak rozwinie się akcja. Nie można było w tym przypadku zastosować VAR-u. Spalonego jednak nie było, widać to po szczegółowej analizie obrazu. Zatem polscy sędziowie popełnili karygodny błąd.

We wtorek Borussia Dortmund po raz drugi pokonała Paris Saint-Germain 1:0. Mats Hummels strzelił jedynego gola w tym spotkaniu.

UEFA Champions League. Mats Hummels z Borussia Dortmund i Kylian Mbappe z Paris Saint-Germain (fot. Valerio Pennicino/UEFA/Getty Images)

Real może zdobyć 15. tytuł w historii. Borussia zwyciężyła w 1997 roku, a przegrała w 2013.

10 czerwca 2023 roku na stadionie im. Ataturka w Stambule w finale 31. edycji Ligi Mistrzów triumfował Manchester City, pokonując Inter Mediolan 1:0.