INNEWODNY

Wioślarstwo. MME w Krefeld: worek medali Polaków. MŚ w Belgradzie: wystartuje 14 polskich osad

Medale biało-czerwonych

W niemieckim Krefeld zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy.

Polskie osady zdobyły siedem medali: złoty, pięć srebrnych i jeden brązowy.

Igor Czekanowicz, Michał Rańda, Jakub Woźniak i Bartosz Bartkowski (BM4x) wywalczyli złoty medal! Polacy wygrali z czasem 05:53,77, wyprzedzając o sekundę Litwinów (05:54,79). Na trzecim miejscu linię mety przekroczyli Szwajcarzy (05:54,88).

Tomasz Lewicki, Szymon Tomiak, Patryk Wojatalak i Oskar Streich (BM4-) zdobyli srebrny medal (06:17,35). Biało-czerwoni stoczyli zacięty bój z Brytyjczykami, którzy ostatecznie zajęli trzecie miejsce (06:17,49). Złoto wywalczyli Rumuni (06:15,84).

Cezary Litka (BM1x) wywalczył srebrny medal (07:15,29). Zdecydowanie najlepszy był Turek Cevdet Egejskie Multu (07:10,62). Brąz zdobył Grek Panagiotis Makrygiannis (07:18,13).

Martyna Jankowska i Barbara Jęchorek (BW2-) były drugie (07:39,09) w stawce czterech osad zgłoszonych do MME. Lepsze od Polek były tylko Rumunki (07:33,55). Na najniższym stopniu podium stanęły Austriaczki (07:42,99).

Dominika Baranowska, Anna Khlibenko, Gabriela Stefaniak i Natasha Malicka (BW4x) uplasowały się na drugim miejscu w gronie trzech osad. Polki uzyskały czas 06:38,95. Lepsze okazały się Litwinki (06:36,95). Trzecie miejsce dla Brytyjek (06:42,49).

Także trzy osady wystartowały w rywalizacji czwórek ze sternikiem. Michał Witkowski, Mateusz Kozłowski, Bartłomiej Sopoński, Jakub Karwecki i Tomasz Skurzyński (BM4+) byli drudzy (06:42,08), za Rumunami (06:33,65), a przed Ukraińcami (06:55,37).

Julia Hakobyan, Dominika Gałka, Anna Potrzuska i Weronika Ludwiczak (BW4-) zajęły trzecie miejsce (07:03,65) na trzy osady. Polki nieznacznie przegrały z Brytyjkami (07:01,75) i Rumunkami (07:02,56).

Mistrzostwa Świata Seniorów w Belgradzie: wystartuje 14 polskich osad

Przed nami najważniejsza impreza sezonu. 3 września w Belgradzie rozpoczną się Mistrzostwa Świata Seniorów, które będą jednocześnie kwalifikacjami olimpijskimi. W minioną sobotę w COS OPO Wałcz miało miejsce uroczyste wręczenie nominacji na tę imprezę.

Podczas uroczystości prezes PZTW Adam Korol podziękował klubom, trenerom, rodzinom i całej społeczności wioślarskiej za współpracę w budowaniu polskiego wioślarstwa oraz pomoc w przygotowaniach reprezentacji do mistrzostw świata w Belgradzie.

Prezes Korol przekazał także podziękowania COS OPO Wałcz za stworzenie doskonałych warunków do przygotowań oraz współpracującemu ze związkiem sztabowi medycznemu oraz zespołowi wspomagania fizjoterapeutycznego.

Podczas uroczystości obecny był także prezes honorowy PZTW Ryszard Stadniuk.

W mistrzostwach świata wystartuje 14 polskich osad: 12 wioślarskich i dwie parawioślarskie. „Czwórka” broni tytułu!

Regaty zakończą się 10 września.

Mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim: wystartują cztery polskie osady

W ten weekend (1-3 września) we francuskim La Seyne-Sur-Mer trwają mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim.

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich wysłał na tę imprezę trzy osady w kategorii sprinterskiej: w jedynkach wystąpią Adam Bujnowski i Małgorzata Król, natomiast w mikście Polskę reprezentować będą Maria Taczek i Łukasz Zub.

Z kolei Maciej Zawojski będzie rywalizował w kategorii endurance (długi dystans). Rolę jego trenerki pełnić będzie Agnieszka Kobus-Zawojska.